Reklama

Alexandre Lacazette si klekl před hráče Slavie, v Anglii je hrdinou

Většina fanoušků jistě zaznamenala nepokleknutí hráčů Slavie ve jménu hnutí Black Lives Matter. Činu Alexandrea Lacazetteho si ale všiml jen ten všímavý a částečně i domýšlivý.

Zdroj: SK Slavia Praha

Na sociálních sítích sportovního kanálu BT Sport přistála fotografie Alexandra Lacazetteho klečícího před řadou slávistů, kteří se na podporu té samé věci drželi kolem ramen.

Ale co je dle britských médií na jeho činu tak výjimečného? Vždyť klečeli i ostatní. On byl totiž tváří v tvář hráčům sešívaných.

Tváří v tvář těm, kteří stáli. Záleží tedy více na způsobu vyjádření podpory, než na vyjádření samém?

“Dělá to pro Kamaru. Líbí se mi, že Laca byl ten, který v tomto gestu vedl Arsenal,” napsal jeden ze čtenářů.

Zbytek jeho komentáře je lepší pro transparentnost citovat v angličtině. “3 proud, black goalscorers to top it off as well.”

Na konci příspěvku tedy uvedl, že navrch dali Slavii gól 3 hrdí a černí střelci. Je tedy v pořádku v jednom komentáři podpořit boj proti rasismu a přitom použít kontroverzní výraz o barvě pleti skórujících hráčů?

V komentářích se dají také najít negativní slova na nepokleknutí sešívaných. Proč? Neuznávání a znehodnocování projevu respektu Slavie mi přijde více než bizarní.

Osobně si myslím, že jejich gestem ukazují společnou sílu více než hráči londýnského celku. Nezbývá než zopakovat, je přeci jedno, jakým způsobem vyjadřujeme respekt.

Každá mince má ale rub a líc. Některé ostrovní komentáře hráče Slavie naopak podporovaly. “Respektuji více ty, kteří stojí,” uvedl fanoušek z Britských ostrovů.

“Tleskám vám za to, že jste stáli a nepoklekli. Skvělá práce,” přidal další.

Je důležité, abychom respektovali ostatní a neuráželi se, nikoliv však, abychom naše chování veřejně demonstrovali.

Zdroj: BT Sport, SK Slavia

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. V Británii se tomu říká signalizace ctnosti. A většina lidí z toho má prdel. Nemyslete si, že Britové nevědí, že jsou to jenom laciná gesta.

 2. V Británii se tomu říká signalizace ctnosti. A většina lidí z toho má prdel. Nemyslete si, že Britové nevědí, že jsou to jenom laciná gesta.

 3. Blázni. Kazeťák si prostě klekl tam, kde má útočník svoje místo. To je celé. Zase se z toho snaží někdo udělat něco, čím to není. A určitě bych nic nevyčítal černochům či jiným tmavším. To je opět konstrukce pomatenců z řad progresivní levice. Jejich zhoubná kolektivizace zahrnuje i kolektivní vinu. Nutno zdůraznit, že většinu této skupiny tvoří beloši, potomci kolonizátorů. Není náhodou, že po nástupu těchto pomatenců mnoho černochů a hispánců volí Trumpa. V předchozích volbách to tak nebylo.

  Tím chci říct: hněv vůči tmavším je nepochopení situace a nespravedlnost vůči těmto lidem, navíc to ničemu nepomůže. Naopak boj proti progresivistům je zásadní a nutný, jinak přivedou západní civilizaci do bídy a chudoby. A to že se to budou snažit zabalit za hezké fráze jako je ochrana slabších a socialni podpora nas nesmí zmást. To totiž dělají vsichni levičáci a víme, jaká je pak realita!

  • Přesně tak. Házení do jednoho pytle, označování nepohodlných a podobně jsme už tady jednou zažili. To je opravdu jeden ze zásadních bodů všech kolektivistických myšlenek. A všechno je to svinstvo. Komoušema počínaje, tito na to volně navazují a jen se mění v kontextu doby. Ale podstata zůstává stejná – nesouhlasíš s námi a nebudeš dělat co chceme? Budeš zničen a zostuzen.

   A jen to upřesním. Není to tak, že přivedou civilizaci do bídy a chudoby. Ono už se to totiž dávno děje a bude to jen stupňovat. Čína, Indie a podobné země nás převálcují. Naše přeregulovaná, předotovaná a přecitlivělá společnost nemá šanci obstát. Evropa už to má spočítané, USA má ještě naději. Tam kapitalismus ještě přežívá, i když to má těžké.

   • Gratuluji k Vaší inteligenci, pane Karl, vidíte směřování společnosti realisticky. Je to bohužel pro společnost, s přívlastky, které uvádíte, cesta, ze které zřejmě není návratu. Je to velmi pesimistické a mám obavu, aby to nenabralo rychlejší spirálu. Jinak se snažím kolem sebe šířit pozitivní energii, ale je to někdy bohužel marná snaha. Držte se a hlavně zdraví!

  • To jsou hrátky senzacechtivých novinářů a bílých levičáků. Ve skutečnosti se vůbec nic nestalo.

 4. Já tleskám další díl komedie. Tak čím nás zase pobaví ta parta britských komiků. Britskej humor jsem vždycky rád, ale ještě nikdy nebyl tak absurdní a směšnej jako poslední měsíc.

 5. Mám pocit, že se příliš zabýváme tím bláznivým světem, který se prosadil nejen ve VB. Chovají se prostě jako šílenci, plní komplexů a nepodloženým velikášstvím. Nechme je jejich osudu. Máme ostatně dost svých starostí…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?