Alexander Bah mužem zápasu! Fakta a čísla z odvetného utkání Leicester vs. Slavia

Slavia se probojovala do osmifinále Evropské ligy! Jak si ale dle serveru WhoScored vedli jednotliví hráči? Předem prozradíme, že mužem zápasu se stal pravý obránce Alexander Bah.

Zdroj: SK Slavia Praha

Dánská posila, kterou měli sešívaní v merku již od léta minulého roku se v Praze sakra rychle aklimatizovala. Bah se usadil v základní sestavě na úkor reprezentanta Lukáše Masopusta a podává nadstandardní výkony.

Až na jedno malé zaváhání ke konci prvního poločasu, kdy mu soupeř u půlky vypíchl míč a řítil se do rychlého protiútoku, podal dánský obránce bezchybný výkon do defenzivy a ještě podnikal nebezpečné výpady po pravé straně.

Dle serveru WhoScored byl mužem zápasu a vysloužil si rating 7,99! Ze Slavie měl vůbec nejvíce doteků s míčem (68), vyhrál 5 hlavičkových soubojů a také si připsal jednu klíčovou přihrávku.

Defenziva

Brankář Kolář působil v zápase jistým dojmem a udržel cenné čisté konto, jeho hodnocení ze zápasu je 7,03, zajímavé je, že gólman sešívaných měl po Bahovi druhý největší počet doteků s míčem (52).

Střední obránci Kúdela a Zima čelili opět jednomu z nejnebezpečnějších útočníků celé Anglie Jamie Vardymu. Konfrontaci ale zvládli na výbornou! Kúdela si odnáší hodnocení 7,38 a 20letý David Zima 7,17.

Levý obránce a kapitán Jan Bořil měl na rozdíl od Alexandra Baha především defenzivní úkoly. Slavia hrála celkově o něco méně přes levou stranu, Bořil si tak ze zápasu odnáší rating 6,54.

Středoví hráči

Ani zde nejde šetřit superlativy, středová trojice Hromada-Provod-Stanciu předvedla neskutečný výkon. A zastínila hvězdné záložníky Lišek. Ti mají o poznání horší hodnocení.

Jakub Hromada měl sice pouze 23 doteků s míčem, ale na druhou stranu 90 % úspěšnost přihrávek! Slovenský záložník se za stavu 0:0 dostal i do gólové šance, bohužel mu však rána vůbec nesedla. Ze zápasu si odnáší rating 6,94.

Dle serveru WhoScored třetí nejlepší hráč na hřišti Lukáš Provod vstřelil rozhodující gól a byl hodně vidět. Parádní výkon a obrovská herní vyspělost, z Provoda roste další zajímavý hráč pro reprezentaci.

V zápase si krom gólu připsal 3 vyhrané hlavičkové souboje, 44 doteků s míčem a slušnou úspěšnost přihrávek 71,4 %.

Nicolae Stanciu vykouzlil několik neuvěřitelných přihrávek včetně jedné gólové, když svým centrem našel Lukáše Provoda. V prvním poločase z otočky a z kroku poslal do rychlého protiútoku Simu. To všechno se 33 doteky s míčem, rumunský fotbalista ukázal svojí výjimečnost, za což si odnáší rating 7,07.

Křídelní hráči

Klenot Abdallah Sima byl v 19 letech druhý nejlepší na hřišti a ne v lize, ale proti Leicesteru City, doslova neuvěřitelné! Senegalský křídelník si ze zápasu krom parádního gólu odnáší hodnocení 7,66.

V zápase měl ještě jednu příležitost po pasu Stanciua, branku ale těsně minul. Úspěšnost přihrávek 68,2 %, 32 doteků s míčem a hlavně i parádní výkon směrem dozadu!

Peter Olayinka se ze začátku nemohl dostat do zápasu. Avšak po ubíhajících minutách se rozkoukal a celkově podal velice pracovitý a dobrý výkon. Ze zápasu bere hodnocení 7, i díky asistenci na gól Simy.

Útočník a střídající hráči

Jan Kuchta v pozici hrotového útočníka v Anglii podal rozhodně lepší výkon než v Edenu. Neustále presoval a podstupoval souboje, připsal si i 3 vyhrané hlavičkové souboje a 37 doteků s míčem, Vardy jich měl pouze 26. Útočník Slavie tak bere za svojí pracovitost krásné hodnocení 7,2.

Největší minutáž ze střídajících hráčů dostal Oscar Dorley, který nastoupil v 68. minutě. Několikrát podržel míč a uklidnil hru sešívaných, hrál v naprosté pohodě, jednou se pokusil i o dalekonosnou střelu levou nohou, ale ta mu příliš nesedla. Ze zápasu bere hodnocení 6,67.

Do utkání ještě na poslední minuty naskočili Ondřej Lingr a Lukáš Masopust, kteří přišli především bránit výsledek, což se nakonec podařilo a i oni svojí bojovností Slavii pomohli k vysněnému výsledku. Lingr bere rating 6,3 a Masopust 5,95.

Zdroje: WhoScored, Twitter – Libor Sečka