Reklama

Alex Král má za sebou druhou sezónu v Rusku. Jak se mu vedlo a je ve hře odchod do Premier League?

Alex Král má za sebou další sezónu v Rusku a tentokrát mnohem úspěšnější. Ze 7. příčky se Spartak posunul až na 2. a bude v předkolech bojovat o Ligu Mistrů. Sám Král navíc patřil k hvězdám týmu a ve hře je již po druhém roce přestup do Premier League.

Zdroj: Gepa Pictures – Red Bull

Oblíbenec českých fanoušků Alex Král se přestupem v záři roku 2019 téměř vypařil z české fotbalové scény. Přestože je tak u nás na očích prakticky pouze při reprezentačních srazech, talent českého záložníka stále roste a roste.

Jak se Alexovi v Rusku daří?

Čerstvě 23letý fotbalista nastoupil během sezóny do 29 utkání z 30 a hrál tak klíčovou roli při umístění na druhé příčce. Nejčastěji nastupoval v dvojčlenné záloze společně se Zobninem, který je rovněž defenzivněji založený.

Král tak měl ve formaci 3412 často za úkol jak napomáhat při rozehrávce, tak obírat soupeře o balóny. Obojí se mu skvěle dařilo s průměrnou úspěšností přihrávek nad 80 % a druhým nejvyšším počtem zachycených přihrávek na zápas v týmu.

S dvěma střelci nad 14 branek si Král nemůže stěžovat ani na útočné parťáky, kterým navíc letos nahrál na 5 branek, což z něj dělá 4. nejlepšího hráče ligy právě co se týče asistencí.

Co se týče dalších úspěchů na úrovní celé ligy je Král 4. nejvytěžovanějším hráčem. Je také 9. v žebříčku hráčů s nejvyšším průměrným počtem přihrávek za utkání. Co se týče průměru zápasových známek figuruje celkově na 39. místě ze všech hráčů, pokud bychom však brali v potaz pouze střední záložníky vejde se i do top desítky.

Týmový výkon

Spartak skončil v tabulce na druhé příčce, což by nebyl až takový důvod k jásání, pokud by se ještě před rokem v tento moment neocitali na příčce 7. bez jakýchkoliv evropských soutěží.

To jim ovšem dalo prostor soustředit se právě na ligu a přineslo to tížené ovoce v podobě druhé příčky za Zenitem Petrohrad. “Tato sezona je diametrálně odlišná oproti minulé. Je vidět, že mužstvo, které je plné mladých hráčů, potřebovalo čas, aby si všechno sedlo,” vyjádřil se v rozhovoru pro Sport.cz Alex Král.

“Cílem je vždycky titul. Ale i druhé místo budeme brát, šlo by o úspěch. Příští sezonu ale budeme mít vyšší nároky,” říkal ještě pár kol před koncem soutěže český reprezentant.

Možný přestup do Premier League? S kluby se jedná

Alexi Královi je sice stále pouze čerstvě 23 let, ale o přestup do vyšších soutěží si říká již teď. Zájem o české fotbalisty celkově navíc zvedlo skvěle reprezentující duo Souček Coufal. Pokud by se tak českému záložníkovi povedlo Euro, mohl by mířit vysoko.

“Ano, můžeme potvrdit zájem z Premier League,” řekl manažer Alexe Krále Kisel. Fotbalista je však v Rusku rovněž spokojený, takže s přestupem nijak spěchat neplánují. K možnému odchodu se vyjádřil i Alex Král:

“Každý takový krok (přestup do Anglie) by byl krokem vpřed. Můj cíl je dokončit sezonu se Spartakem, odjet na EURO, udělat tam týmový úspěch. Teprve potom se může něco řešit. Na tyto záležitosti mám manažera Karola Kisela, případné starosti s přestupem by odnesl on. Já potřebuji čistou hlavu na hřišti.”

To co hlavně čeští fanoušci chtějí slyšet je i fakt, že například Londýnský West Ham tlačí bota na pozici středního záložníka hlavně kvůli nízké šířce káru a možnému odchodu Declana Rice.

Použité zdroje: Whoscored, Sport.cz, NovaSport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. houby, básnický novotvar, chválím snahu o lyriku, je to hned přitažlivější … jen měl být článek ještě veršovaný

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené