Reklama

Alaba končí v Bayernu Mnichov! Kam zamíří?

Hvězdný obránce David Alaba po 13 letech opustí bavorský velkoklub Bayern Mnichov. Prodloužení smlouvy mu nabídnuto bylo, dle svých slov ale hledá novou výzvu. S Mnichovem a pravděpodobně i s Bundesligou se rozloučí v létě.

Zdroj: Steindy, CC BY-SA 3.0

Osmadvacetiletý obránce David Alaba se rozhodl neprodloužit smlouvu s Bayernem Mnichov. V úterý novinářům oznámil, že po konci aktuální smlouvy, tedy letos v létě, klub opustí. V dresu Bayernu vyhrál dohromady 24 trofejí pod šesti různými trenéry.

“Nebylo to jednoduché rozhodnutí. Byl jsem tady třináct let a celý klub pro mě hodně znamená – vděčím mu za hodně. Rozhodl jsem se ale zkusit něco nového – novou výzvu,” řekl Alaba a dodal: “Peníze při mém rozhodování nehráli roli.”

“Ještě jsme se nerozhodl, kam zamířím dál, to se ještě ukáže. Není tajemstvím, že jednáme s několika kluby. Zatím se chci ale soustředit na svoje úkoly v Bayernu,” prozradil Rakušan.

Nejvíce se spekuluje o angažmá v Realu Madrid, kde by Alaba mohl nahradit Sergia Ramose, který ještě stále s klubem nepodepsal novou smlouvu.

Možný přesun do Španělska naznačila i Alabova odpověď na otázku ohledně jeho španělštiny. “Moje španělština není moc dobrá, ale na hřiště by stačila,” zavtipkoval.

O Alabu se ale samozřejmě zajímá celá řada velkých evropských klubů. Do Anglie ho údajně lanaří oba manchesterské celky, Chelsea i Liverpool.

Zdroj: Goal

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené