Reklama

Ajax roztavil mistrovskou trofej a věnoval ji fanouškům

Nizozemský fotbalový klub Ajax Amsterdam udělal ve světě fotbalu nevídanou a zároveň hodně zajímavou věc. Trofej pro vítěze domácí ligy roztavil a udělal z ní malé stříbrné hvězdičky pro své věrné fanoušky.

Zdroj: Flickr, brendangates, CC BY-NC-ND 2.0

Ajax Amsterdam vyhrál v předstihu nejvyšší nizozemskou soutěž a ve středu zveřejnil videa a fotografie, na kterých ukazuje, jak roztavil trofej, velký stříbrný talíř, a udělal z ní drobné upomínkové předměty ve tvaru hvězdiček.

Malé stříbrné hvězdičky mají hmotnost pouze 3,45 gramů a klub je zašle všem držitelům sezónních permanentek, kterých je 42 tisíc. Klub chce alespoň takovým gestem kompenzovat svým věrným fanoušků, že nemohli z důvodu pandemie koronaviru navštěvovat stadion a podporovat tak hráče během důležitých zápasů.

“Po turbulentním roce chci zajistit, aby se naši fanoušci cítili být součástí tohoto titulu. Podělit se o trofej je důkaz toho, že jsme to skutečně dělali pro fanoušky,” uvedl šéf exekutivy klubu a jeden z nejslavnějších hráčů jeho historie Edwin van der Sar.

K tomuto projektu si klub připravil i výstižný slogan: “Kousek vítězství, kousek historie, kousek Ajaxu.”

Ajax však nezůstal bez mistrovské trofeje, neboť mu vedení národního svazu odevzdalo druhý stříbrný talíř, který si klub může vystavit ve své Síni slávy.

Ještě připomeneme, že Ajax v této sezóně získal domácí double, když v průběhu dubna zdolal ve finále poháru Vitesse 2:1.

Zdroj: TASR

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené