Ajax odcestoval na soustředění bez De Ligta. Jaká bude jeho budoucnost?

Zdá se, že talentovaný Matthijs De Ligt je zase o krok blíž k odchodu z Ajaxu. Holandský tým odjel na soustředění do Rakouska, avšak De Ligt s mužstvem neodcestoval. Kam by mohl tento žádaný devatenáctiletý obránce v létě zamířit?

Embed from Getty Images

Klub na webových stránkách uvádí, že De Ligt neodcestoval s týmem na soustředění, aby mohl vyjednávat o svém možném přestupu. Zájem o něj má hned několik klubů, favority na zisk tohoto talentovaného stopera je ale Juventus spolu s Barcelonou.

Že De Ligt v létě pravděpodobně přestoupí bylo všem jasné už dříve. Tento teprve devatenáctiletý kapitán Ajaxu už svůj tým přerostl a kvalitních volných stoperů je velmi málo. I proto se evropské velkokluby se svými nabídkami jen předhánějí.

Dlouho to vypadalo, že Matthijs De Ligt zamíří do Barcelony. Ta by nutně potřebovala vlastní stoperskou dvojici posílit a tento holandský stoper se jevil jako dobrá volba. Proto začala intenzivně vyjednávat o jeho možném přestupu. Katalánci zanedlouho navíc do svých řad přivedli Frenkieho de Jonga, což tyto spekulace ještě více rozvířilo.

I přes to všechno je favoritem na zisk De Ligta italský Juventus. Mladý obránce měl mít obavy ohledně svého vytížení, proto hledal jinou variantu. Údajně v jeho rozhodování měl sehrát důležitou roli i hráčův agent Mino Raiola. O Juventusu se začalo nahlas spekulovat po zápase Nizozemska s Portugalskem, kdy si De Ligta po skončení duelu odchytl Cristiano Ronaldo a lákal jej právě do Juventusu. Vedení klubu této situace využilo a od té doby s hráčem intenzivně jedná. Podle všeho by také měli společně směřovat k vzájemné dohodě a přestup by tak měl být zanedlouho potvrzený.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..