Adrian Guľa je ochoten přijmout rezignaci! Za výsledky nesu zodpovědnost, prohlásil

Plzni se v poslední době vůbec nedaří. Před zápasem se Slavií měla za posledních 6 zápasů pouhou jednu výhru. Ve středečním duelu hrála sice minimálně v prvním poločase poměrně slušně a se soupeřem vedla vyrovnanou partii. Po změně stran už to bylo horší a její výkon postupně degradoval. Po prohře 0:1 je velmi pravděpodobné, že slovenský trenér v Plzni skončí.

Zdroj: fcviktoria.cz

Po další prohře klesla Plzeň na devátou příčku. Pro klub, který je zvyklý hrát o titul a v evropských pohárech, je to pořádná facka. Obzvláště od duelu se Spartou tým nehraje tak, jak by měl. Za posledních 7 zápasů si Viktorka připsala jedinou výhru nad bezzubými Teplicemi, což je málo. A právě proto se pozice Adriana Guľy bude s plzeňským vedením řešit.

Sám trenér si je vědom nedostatečných výkonů mužstva: “Výsledky jsou takové, že je nutné, abychom s vedením diskutovali, co dál. Plzeň potřebuje i výsledkový efekt, jsem si toho vědom. Výsledky jsou špatné a já za ně nesu zodpovědnost.”

“Devátá příčka je hodně špatná. Neodpovídá ambicím klubu ani kvalitě hráčů. Budeme teď v krátké zimní pauze intenzivně diskutovat. Snažit se najít odpověď na otázku, proč jsme to výsledkově i výkonnostně nezvládali, především ve venkovních zápasech,” prohlásil slovenský trenér o nedůstojných výkonech i postavení v tabulce.

Sám dobře ví, že problémů je v týmu vícero: “Není to jenom o mizerné produktivitě, která nás sráží. Dostali jsme i hodně gólů. Naše stabilita byla chabá.”

V takovýchto situacích bývá často nejjednodušším řešení trenéra odvolat a zaměstnat nového. To však může být pouze krátkodobým řešením.

Západočeši zároveň potřebují posily. V létě přišli Ondrášek, Ba Loua, Mihálik (zraněn, odehrál pouhé 4 zápasy), Hybš (zraněný od léta), Káčer, Kaša a Alvir. Ale krom prvních dvou zmíněných se ostatní neprosadili. Možná to bude také tím, že poslední tři jména přišla zadarmo při snaze ušetřit.

Sám trenér o nutnosti nových hráčů ví: “Je třeba hledat kluky, jejichž mentalita by byla pevná, na úrovni. Abychom nevyskakovali ze zápasů. Aby nás nevykolejilo, když nedáme jeden zápas gól.”

Přitom Plzeň má spoustu mladých, zajímavých a perspektivních hráčů na hostováních. Nabízí se např. Michal Hlavatý, který patří mezi nejlepší hráče Pardubic, které jsou dokonce nad Viktorkou v tabulce. Nebo dále třeba Janošek, Šulc, Svoboda…

Potom je tu ještě jeden hráčský problém na brankářském postu. Hruška již nepodává dobré výkony a druhý brankář je v Plzni pouze na hostování. Tím je Jindřich Staněk, kterému by hostování mělo končit právě v zimě.

Tudíž koupě kvalitního gólmana je nutná. Nabízí se buď odkoupit Staňka, který v duelu se Slavií odvedl slušný výkon, anebo koupit někoho jiného, třeba Aleše Mandouse, který šel v Sigmě hodně nahoru.

Dá se tedy předpokládat, že v zimě by měla přijít aspoň jedna pořádná posila a zároveň by si vedení mělo stáhnout některé hráče z hostování. Otázkou zůstává, pod jakým koučem?

Zdroj: livesport.cz, sport.cz, fcviktoria.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Můžete mít ambice jakékoliv, pokud nemáte kvalitu, jsou vaše ambice na nic. Viktorka hrála fotbal na který se dalo koukat.To je ovšem minulost. Kádr mužstva kolem lídra Horvátha se postupně měnil, resp.zmenšoval a doplňování bylo prováděno špatně. On se vůbec měnil systém hry, což se nyní projevilo jako špatný krok. Fotbal je kolektivní hra a pokud se nepodaří vytvořit kompaktní celek – partu, je to vše tzv. o ničem. Takže, ať přijde k tomuto celku jakýkoliv trenér,jen těžko v krátké době vytvoří tým, který naplní ambice vedení Viktorky. Osobně bych Viktorce přál brzský návrat mezi naší elitu, ale moc tomu nevěřím.Ona je podobná situace i u Sparty, kde ani velké peníze kvalitu nepřinesly.

  2. Kouče bych určitě neměnil. Všichni ví že práce trenéra je na delší dobu. A výsledky u Viktorky jdou i na bedra hráčů. Zápas se Slováckem toho byla ukázka. Těžký zadky a všude pozdě. Chce to obměnit kádr a ukázat stávajícímu týmu že takhle né.

  3. I já souhlasím, že je potřeba obměnit mužstvo, měnit trenéra po tak krátké době se téměř vždy mine účinkem .Nebát se doplnit o nějaké mladíky. Fandím sice Slávii, ale vím, že naše liga potřebuje alespoň čtyři až šest týmů, bojujících o titul. Bez takové konkurence, dopadnem jako Skotové, kteří má jenom na špici dvě mužstva a výsledek byl vidět v poháru, kde by je porazila i Příbram.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Sigma a Slovácko premianty v Evropě, Slavia propadla! Statistice s odchovanci vládne Žilina

Sigma Olomouc či Slovácko mezi evropskými premianty a Žilina jako lídr? V jedné ze statistik to možné je. Přišla s ní společnost CIES Football Observatory. Čeho se týká?

Novým trenérem Viktorie Plzeň je Michal Bílek. Asistovat mu bude Pavel Horváth

Spekulace potvrzeny. Bývalý reprezentační trenér Michal Bílek přebírá Viktorii Plzeň, do které se vrací po patnácti letech. S českým vicemistrem podepsal smlouvu do roku 2023. Asistovat mu bude bývalý hráč klubu Pavel Horváth.

Baník zná své trenéry pro další ročník! Smetana zůstává jako hlavní kouč, vrací se Galásek

Baník Ostrava pár kol před koncem definitivně potvrdil složení realizačního týmu na další sezónu. Tvoří jej trio Smetana, Baránek a Galásek.