Spojte se s námi

Reprezentace

Adidas představil novou verzi Telstaru pro play-off světového šampionátu

Zveřejněno

dne

Firma Adidas zveřejnila podobu nového míče pro vyřazovací boje ruského mundialu, který nese jméno Telstar Mechta. Mechta znamená v ruštině sen neboli ambice a od původního balónu Telstar 18, se kterým se hraje v základních skupinách se liší pouze designově. Nově Telstar Mechta přichází s živým, rudě zbarveným designem, který symbolizuje národní barvu hostitelské země a zároveň nadšení a touhu po zisku nejcennější trofeje.

Značný progres v oblasti výroby oficiálních míčů můžeme vypozorovat například v zbrusu novém panelovém designu, kde je za pomocí kovového provedení tisku zajištěn texturně grafický efekt. Ten tak zprostředkovává jak stabilní výkon, tak i trvanlivost se kterou můžete počítat ve městě i na stadionu. Návrháři navíc mysleli ekologicky a všechny meduny jsou vyrobeny z recyklovaného podkladového materiálu nebo obalů.

Telstar 18 byl technicky obrovský krok kupředu, co se o oficiálních zápasových míčů týče,” řekl Dean Lokes, viceprezident společnosti Adidas. “Z Telstaru 18 jsme přebrali ten stejný inovativní design, navíc jsme přidali prvky, které dokonale vystihují tlak a příležitosti, které play-off šampionátu nabízí.

Tímto počinem se tak navázalo na minulost, konkrétně na EURO 2016, kdy se v základních skupinách hrálo s míčem Adidas Beau Jeu, následně však nahrazeným futurističtějším Adidas Fracas. Od roku 2006 se navíc na mundialech objevují i kulaté nesmysly speciálně graficky navržené pro finálový duel, tudíž můžeme 15. července očekávat taktéž dozlatova zbarvený Telstar. Poprvé se s Mechtou setkáme v sobotu odpoledne, kdy nás čeká jistojistě nervy drásající osmifinálový duel mezi Francií a Argentinou.

Embed from Getty Images

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Ruik Football Talk

Reklama