Adam Kotalík končí ve Spartě! Jeho pozici přebírá Tomáš Rosický

Adam Kotalík po dohodě s předsedou představenstva Danielem Křetínským ukončí své působení na Letné. Jeho pozici člena představenstva, jenž je zodpovědný za přestupy, přebírá Tomáš Rosický.

zdroj: sparta.cz

Adam Kotalík přišel do Sparty v roce 2015. Jednoho času dokonce působil na Letné i jako generální ředitel. V poslední době se ale zaměřoval na přestupy. Mimo jiné se podílel také na příchodu Guélora Kangy, Tomáše Koubka, Bořka Dočkala či Michala Trávníka.

Po dohodě s Danielem Křetínským ale Letnou opouští. Do konce právě probíhající sezony však ještě bude vykonávat pozici poradce představenstva. „Adam působil na Spartě ve složitém období, které pro nás, s výjimkou účasti ve čtvrtfinále Evropské ligy a vítězství v základní skupině Evropské ligy v následujícím ročníku, nebylo úspěšné. Přesto Adamovi patří za jeho práci pro Spartu velké poděkování. Často čelil velkému tlaku, který v mnoha případech nebyl spravedlivý,“ uvedl Daniel Křetínský.

„Adam dokázal významně rozšířit rádius Sparty v oblasti transferů. Byli jsme schopni získat kvalitní hráče z různých zahraničních soutěží a realizovat ekonomicky velmi úspěšné transfery směrem ven z klubu. Nicméně nastal čas na změnu, jejímž základem je ještě větší samostatná odpovědnost Tomáše Rosického za sportovní úsek a především A-tým,“ dodal Křetínský.

„Veškeré kompetence Adama, kromě samotného vyjednávání transferů a smluv hráčů, přebírá Tomáš Rosický. V oblasti významných transferů a hráčských smluv budeme spolupracovat s vybraným advokátem, který tuto agendu jako expert na kontraktaci a vyjednávání převezme. Jeho jméno oznámíme v průběhu krátké doby. Menší transfery a smlouvy bude realizovat sportovní úsek Sparty v koordinaci s úsekem mládeže,“ prozradil generální ředitel František Čupr.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Z reprezantace mám smíšené pocity, říká fotbalový světoběžník Lukáš Droppa

Odchovanec Sparty, který si zahrál mimo jiné v Kazachstánu nebo Turecku. Připsal si čtyři starty za dospělou reprezentaci. Lukáš Droppa o svých...

Schickovo Lipsko zná soupeře pro čtvrtfinále Ligy mistrů! Jak vypadají vylosované dvojice?

V pátek po obědě se uskutečnilo losování čtvrtfinálových dvojic pro pokračování Ligy mistrů. Svého soupeře tak zná již také Patrik Schick, jehož...

Osmnáctiletý gólman Vítězslav Jaroš podepsal v Liverpoolu nový dlouhodobý kontrakt

Skvělá zpráva z Anglie! Vítězslav Jaroš, jenž v roce 2017 přišel z pražské Slavie do Liverpoolu, podepsal s anglickým mistrem nový kontrakt....