Více
  Novinky Fotbal Fortuna liga Ach ta zranění. Kadlec kvůli nim chyběl svým týmům přes 900 dní

  Ach ta zranění. Kadlec kvůli nim chyběl svým týmům přes 900 dní

  -

  Václav Kadlec ukončil kariéru. Tu výrazně poznamenala zranění, kvůli kterým svým týmům chyběl přes 900 dní a 100 utkání. Jak vypadal výčet všech jeho absencí? Na to se podíváme v dnešním článku.

  Zdroj: sparta.cz

  Odchovanec Bohemians 1905 přišel na Letnou v sezoně 2008/09, ve svých šestnácti letech. Okamžitě se stal členem A týmu a platil za velkou naději českého fotbalu. V roce 2010 vyhrál cenu Talent roku.

  Zlomová sezona v kariéře byla 2011/12. V té Kadlec poprvé prodělal operaci kolene a kotníku. (Veškerá data z webu Transfermarkt.) Kvůli tomu chyběl dohromady 91 dní, ve kterých zmeškal čtyři utkání.

  Následující sezonu přišlo ošklivé zranění hlavy po srážce s Nešporem. Kvůli vpáčené kosti na lebce Kadlec chyběl svému klubu 22 dní, ve kterých chyběl 6 utkání.

  Po přestupu do Frankfurtu prodělal Kadlec angínu, kvůli čemuž vynechal jedno ligové utkání a chyběl 12 dní. Kvůli chřipce chyběl chvíli poté stejnou dobu.

  Co by za nemoc dal po přestupu do Mydtjillandu. V sezoně 2015/16 prodělal další operaci kolene, kvůli čemuž chyběl 56 dní a vynechal 10 utkání. Následoval návrat na Letnou, nicméně v sezoně se opět projevil problém s kolenem, kvůli čemuž chyběl 63 dní a 8 zápasů.

  Když už se začal dostávat zpět do formy, opět se projevily problémy s kolenem, kvůli čemuž vynechal další dvě ligová utkání, jelikož se uzdravoval 15 dní. Ihned poté ale chytil zánět, takže se “dovolená” protáhla na celkových 35 dní a pět utkání.

  Kadlec se nevzdával, ovšem v sezoně 2017/18 prodělal rupturu stehenního svalu, takže chyběl svému týmu 25 dní a 4 utkání. V březnu roku 2018 opět zažíval problémy s kolenem, a tak přišla na řadu další operace. Tentokrát chyběl 234 dní a 26 utkání.

  V minulé sezoně se jeho stav příliš nezlepšoval. Kvůli problémům s kolenem vynechal celou sezonu a chyběl celkem 125 dní. Na začátku přípravy na sezonu 2019/20 to vypadalo, že Kadlec začne plnohodnotně sezonu, nicméně koleno nezareagovalo na velkou zátěž pozitivně.

  Do dalšího zápasu už ale nenaskočil. Za sezonu 2019/20 chyběl svému týmu již 230 dní. To dnešním dnem končí. Václav Kadlec ukončil svou kariéru. Koleno ho jednoduše do zápasové zátěže již nepustí.

  1 komentář

  1. “Skvělá” investice 73 mil. za odkup hráče + 13 mil. na platech po dobu co marodil “chytrého” majitele Křetinského ! Suma sumárum vyhozených 86 mil.kč jen za V.Kadlece + více jak 100 mil. za nákup a výplaty Benchaima + více než 120 mil.kč za nákup a platy Kaye – jen za ty to 3 hráče kteři Spartě k uspěchu nepomohli vyhozených více než 300mil.kč za které by kvalitní skaut a sportovní ředitel přivedl 4 výborné fotbalisty a ještě by zbylo na jejich platy !!

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Poslední novinky

  Galvao: V brazilské reprezentaci jsme si mysleli, že Coutinho bude ještě...

  Záložník ve službách Cagliari Joao Pedro Galvao odpovídal nedávno na svých sociálních účtech na dotazy fanoušků. Některé z nich se týkaly i...

  Ibrahimovič o budoucnosti v AC Milán: Já ani sám nevím, co...

  Zlatan Ibrahimovič si není jistý tím, jak bude vypadat jeho budoucnost. Přitom zákulisní drby hovoří o tom, že na konci sezóny opustí...

  Pět nejlepších levých beků z Premier League? Robertson i osmnáctiletý talent!

  Sezóna 2019/20 je téměř za námi, je tedy ideální čas na hodnocení. Dnes se podíváme na pět nejlepších levých obránců z Premier...