Ach ta zranění. Kadlec kvůli nim chyběl svým týmům přes 900 dní

Václav Kadlec ukončil kariéru. Tu výrazně poznamenala zranění, kvůli kterým svým týmům chyběl přes 900 dní a 100 utkání. Jak vypadal výčet všech jeho absencí? Na to se podíváme v dnešním článku.

Zdroj: sparta.cz

Odchovanec Bohemians 1905 přišel na Letnou v sezoně 2008/09, ve svých šestnácti letech. Okamžitě se stal členem A týmu a platil za velkou naději českého fotbalu. V roce 2010 vyhrál cenu Talent roku.

Zlomová sezona v kariéře byla 2011/12. V té Kadlec poprvé prodělal operaci kolene a kotníku. (Veškerá data z webu Transfermarkt.) Kvůli tomu chyběl dohromady 91 dní, ve kterých zmeškal čtyři utkání.

Následující sezonu přišlo ošklivé zranění hlavy po srážce s Nešporem. Kvůli vpáčené kosti na lebce Kadlec chyběl svému klubu 22 dní, ve kterých chyběl 6 utkání.

Po přestupu do Frankfurtu prodělal Kadlec angínu, kvůli čemuž vynechal jedno ligové utkání a chyběl 12 dní. Kvůli chřipce chyběl chvíli poté stejnou dobu.

Co by za nemoc dal po přestupu do Mydtjillandu. V sezoně 2015/16 prodělal další operaci kolene, kvůli čemuž chyběl 56 dní a vynechal 10 utkání. Následoval návrat na Letnou, nicméně v sezoně se opět projevil problém s kolenem, kvůli čemuž chyběl 63 dní a 8 zápasů.

Když už se začal dostávat zpět do formy, opět se projevily problémy s kolenem, kvůli čemuž vynechal další dvě ligová utkání, jelikož se uzdravoval 15 dní. Ihned poté ale chytil zánět, takže se “dovolená” protáhla na celkových 35 dní a pět utkání.

Kadlec se nevzdával, ovšem v sezoně 2017/18 prodělal rupturu stehenního svalu, takže chyběl svému týmu 25 dní a 4 utkání. V březnu roku 2018 opět zažíval problémy s kolenem, a tak přišla na řadu další operace. Tentokrát chyběl 234 dní a 26 utkání.

V minulé sezoně se jeho stav příliš nezlepšoval. Kvůli problémům s kolenem vynechal celou sezonu a chyběl celkem 125 dní. Na začátku přípravy na sezonu 2019/20 to vypadalo, že Kadlec začne plnohodnotně sezonu, nicméně koleno nezareagovalo na velkou zátěž pozitivně.

Do dalšího zápasu už ale nenaskočil. Za sezonu 2019/20 chyběl svému týmu již 230 dní. To dnešním dnem končí. Václav Kadlec ukončil svou kariéru. Koleno ho jednoduše do zápasové zátěže již nepustí.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. “Skvělá” investice 73 mil. za odkup hráče + 13 mil. na platech po dobu co marodil “chytrého” majitele Křetinského ! Suma sumárum vyhozených 86 mil.kč jen za V.Kadlece + více jak 100 mil. za nákup a výplaty Benchaima + více než 120 mil.kč za nákup a platy Kaye – jen za ty to 3 hráče kteři Spartě k uspěchu nepomohli vyhozených více než 300mil.kč za které by kvalitní skaut a sportovní ředitel přivedl 4 výborné fotbalisty a ještě by zbylo na jejich platy !!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Rasismus na českých stadionech neutichá! Sparťanští fanoušci si opět uřízli ostudu

Snahy o vymýcení rasismu v českém fotbale jsou marné. To ukázalo utkání Sparty se Zlínem, ve kterém se "předvedlo" několik příznivců domácího týmu. Pokřiky na hráče tmavé pleti trvaly takřka celé utkání.

Darida přispěl dvěma asistencemi k výhře Herthy na půdě Brém

Německá fotbalová Bundesliga tento víkend začala prvním kolem a hned v jednom ze sobotních zápasů proti sobě nastoupili tři čeští hráči.

Dokáže Sparta zdolat Zlín i po narušené přípravě?

Příprava Sparty na 4. kolo Fortuna ligy dostalo v pátek lehkou trhlinu. Dva pozitivní testy v klubu a páteční trénink byl okamžitě zrušen.