Spojte se s námi


Fotbal

Abidal: Někteří hráči nebyli pod Valverdem šťastní a nepracovali dost tvrdě. Ať Xavi ukáže nabídku, kterou jsme mu předložili

Publikováno

dne

Něco shnilého je v klubu katalánském. Mezi vedením Barcelony a hráčským kádrem to vře a důkazem toho byla nedávna roztržka v médiích mezi technickým ředitelem Éricem Abidalem a kapitánem áčka Lionelem Messim. Nejprve se podívejme na interview prvně zmiňovaného pro katalánský deník Sport, ve kterém se pustil do některých fotbalistů a také do Xaviho, jenž údajně žádnou nabídku k trénování nedostal.

http://gty.im/1199452447

Xavi a jeho možný příchod na lavičku

Xavimu jsme nepředložili žádnou nabídku. A pokud nějakou má, tak ať jí ukáže. V průběhu prvního setkání nás Xavi vyslechl a při dalším nám prezentoval svůj plán. V tisku se pak více než sportovní záležitosti objevily ty politické a já se do politiky nemíchám. Hovořím pouze o fotbale a zajímá mě diskuze o způsobu, jakým trenér pracuje. V médiích se objevilo spoustu věcí, kterých jsme se při našich konverzacích ani nedotkli.

Necítím se špatně kvůli veškerému zamíchání, které se v případě Xaviho objevilo. Já svou práci odvedl. Setkal jsem se s dvěma trenéry a nic se nedostalo ven – a pokud by mělo, musel bych to udělat tak jako tak, jelikož tohle je má práce. Nemůže najmout trenéra, když si s ním ani nepromluvíte. A to, co se dostane ven, se dostane ven tak či tak. Prezidentovi jsem říkal: ‚Jestli chcete, přeruším konverzaci do dvou minut.‘ To by byl nejjednodušší způsob.

Je pravdou, že nemá příliš zkušeností a že Barca je jeho domovem. Ví, jak se má pracovat a sdílí pocity s tímto prostředím. Uvědomuje si také, jak by měl vypadat taktický plán. Mohl to být jeho moment, ale také ne. Klub vsadil na Quiqueho Setiéna a podepsal s ním dvouletý kontrakt. Hodně v něj věříme. Xavimu budou barcelonské dveře vždy otevřené. Nevím, jestli zde budu ještě v té době pracovat, ale Barca mu nikdy tyto dveře nezavře.

http://gty.im/1189254526

Transfery Trincaa a Matheuse Fernandese

U Trincaa jsme byli před konkurencí na přestupovém trhu. Stejné to bylo i u de Jonga. Tito hráči jsou odlišní, ale je velmi jednoduché počkat na to, až hráč ‚exploduje‘ a pak jej koupit. Může to být riskantní přestup, jelikož nás stál 31 milionů eur, ale pokud zůstane v Barceloně dalších 10 let, určitě z něj bude levný kup. Máme pro tohoto kluka jasný plán a zbytek ukáže budoucnost. Stejné jsme to měli u Arthura. Urychlili jsme jeho příchod do klubu a udělali krok kupředu.

Celou operaci s Trincaem jsme zrychlili, jelikož později už se mohla zkomplikovat. Ostatní kluby dělají totéž a snaží se urychlit operace na trhu jak to jen jde. Byly zde i další kluby, které měly zájem, což je pozitivní, jelikož pokud se nepřizpůsobí hře v Barceloně, bude mít další možnosti. My jej ale nechceme prodávat a chceme fotbalistům pomáhat růst. Trincao má skvělou kvalitu, dokáže útočit na pokutové území soupeře z druhé vlny a dávat góly. Může nám pomoci.

Matheuse Fernandese jsme sledovali už od okamžiku, kdy měl 18 let a chceme, aby se rychle adaptoval na evropský fotbal. Z tohoto důvodu jsme jej zapůjčili Realu Valladolid. Musí se rozvinout, aby mohl přijít do Barcelony.

http://gty.im/1202321126

Ernesto Valverde a Quique Setién

Naše oddělení vždy musí splnit své úkoly, protože nikdy nevíte, co se stane. V prvním létě mého zdejšího působení jsme začali pracovat na příchodu trenéra, sbírali data a prezident se rozhodl Valverdemu prodloužit kontrakt. Přijali jsme to, jelikož šlo o rozhodnutí klubu, ale už jsme viděli, že není problém ve výsledcích, nýbrž v interních záležitostech týmu. Nikdy není snadné učinit takové rozhodnutí.

Po utkání s Realem dne 18. prosince jsme ale začali intenzivněji naše úsilí propustit trenéra. Sledoval jsem zápasy a neřešil výsledky, ale hru a na to, jak pracovali hráči, kteří moc nehráli. Soustředil jsem se na takové detaily a mnoho hráčů nebylo spokojeno. Nepracovalo dostatečně tvrdě a rovněž se objevily potíže v komunikaci napříč týmem. Jako bývalý hráč cítím, že došlo i k takovým záležitostem. Řekl jsem klubu to, co si myslím a že musí dojít k nějaké akci.

Setién má barcelonské DNA, pracuje s hráči, kteří neměli příliš šancí si zahrát a chce jim ukázat, že jsou součástí týmu. Komunikace a porozumění jsou nejdůležitějšími věcmi. Tyto vlastnosti učiní tým jednotný a ten pak hraje lépe.

http://gty.im/835966540

Prodloužení smlouvy pro Lionela Messiho

Leo nám může říct, že s námi zůstane, ale existuje pár detailů, které se musí projednat. Hovořím o smlouvě na dva, tři i více let. Jednání začal prezident Bartomeu s Óscarem Grauem (výkonným ředitelem klubu, pozn. přek.) a jejich ideou je podepsat dlouhodobý kontrakt namísto obnovování jednoho každý rok. Jsem optimistou. Máme nejlepšího hráče na světě a nemůžeme jej ztratit.

Podle mého je zde Messi šťastný a užívá si hru. Svou nejlepší úroveň dokazuje pokořováním nových rekordů a my chceme, aby byl i nadále šťastný. Proto potřebujeme přivést skvělé hráče a každým rokem vylepšit tým, abychom mu dali šanci získat více trofejí. Pokusíme se to dělat správným způsobem a já věřím, že se s Leem domluvíme na dohodě. On ví, že jej Barcelona potřebuje.

Reklama

Evropská liga

Mourinho před finále Evropské ligy promluvil o budoucnosti a znovu si rýpl do Tottenhamu. Dominance Sevilly? Historie nehraje, říká

José Mourinho před sebou má vyhlídky na další evropskou trofej. Poté, co loni vybojoval s Římem v první sezoně vítězství v Konferenční lize, se nyní uchází o pohár v Evropské lize. V cestě však stojí Sevilla. Před zápasem promluvil o soupeři i své budoucnosti.

Publikováno

dne

José Mourinho před sebou má vyhlídky na další evropskou trofej. Poté, co loni vybojoval s Římem v první sezoně vítězství v Konferenční lize, se nyní uchází o pohár v Evropské lize. V cestě však stojí Sevilla. Před zápasem promluvil o soupeři i své budoucnosti.

AS Řím prožívá skvělé období. V lize sice nezvládá konkurovat italské špičce tak, aby mohl bojovat o titul. Nicméně o Evropu se bát nemusí. A právě v Evropě si dělá klub skvělé jméno.

Před tím, než do AS přišel José Mourinho, hrál celek z Říma pouze dvakrát finále evropských pohárů. Ve dvou sezonách pod jeho vedením se dostal již do dvou finálových klání. V té první se podařilo vyhrát Konferenční ligu, nyní je na řadě Evropská liga.

Portugalec tedy dokázal, že je stále skvělým trenérem a že rozhodně ještě má co nabídnout. Nelze se divit, že se jeho jméno začalo znovu skloňovat s většími kluby. Konkrétně se spekulovalo například o zájmu PSG.

Před finále Evropské ligy tedy musel čelit otázkám ohledně své budoucnosti. A odpověď? Prý má nulové kontakty s jinými kluby. Jediné, na co myslí, je zmíněné finále. V tom ho čeká specialista na Evropskou ligu. Sevilla.

„Ušli jsme dlouhou cestu. Odehráli jsme 14 zápasů, zasloužíme si tu být. Pracovali jsme na tom. Dominance Sevilly? Historie nehraje, hrají hráči. Jsou favorité, protože to říká historie. Respektujeme to. Je pro ně normální hrát finále, pro nás je to mimořádná a historická událost,“ nechal se na tiskové konferenci slyšet Mourinho.

„Moji kolegové říkají, že Sevilla nemá jen skvělý tým, ale hned dva skvělé týmy, protože má 25 špičkových hráčů. Má mnoho možností, ale nezná moje kluky. Neznají můj tým. Máme jiný rozpočet, máme tu hráče, co ještě loni hráli v B-týmu,“ dodává Portugalec.

Na závěr si ještě Mourinho neodpustil další rýpnutí do Tottenhamu, jediného týmu, s nímž nevyhrál žádnou trofej: „Rozdíl mezi Římem a Tottenhamem? Řím mi dal šanci zúčastnit se finále, Tottenham ne.“

Zdroj: UEFA, Football-Italia

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Liga z pohledu diváků: Nejvíce fanoušků chodilo na Slavii, sešívaní nejlépe zaplňovali i venkovní stadiony

Fortuna liga ročník 2022/23 je pomalu u konce, zbývá odehrát pouze barážová utkání. Titul získala Sparta, z posledního místa spadlo Brno. Jaké je ale umístění z pohledu diváků?

Publikováno

dne

Fortuna liga ročník 2022/23 je pomalu u konce, zbývá odehrát pouze barážová utkání. Titul získala Sparta, z posledního místa spadlo Brno. Jaké je ale umístění z pohledu diváků?

Průměrná návštěvnost

Nejvíce diváků v průměru chodilo na Slavii. Do Edenu si našlo cestu průměrně 14 729 fanoušků. Druhá Sparta měla průměr na zápas 14 347 diváků. Pražská „S“ jsou jediné týmy s průměrem nad deset tisíc.

Na třetí Viktorii Plzeň průměrně chodilo 8 577 diváků, čtvrtý v žebříčku najdeme Baník s návštěvností 6 808 diváků. Žebříček Top 5 uzavírá poslední Brno, kam si průměrně našlo cestu 5 778 diváků.

Nejhůře je na tom Hradec Králové, který celou sezónu strávil v azylu v Mladé Boleslavi. Průměrně na jeho zápasy přišlo 1533 diváků. Od nového ročníku by se ale měl vrátit domů na nový stadion a návštěvnost tak vyletí prudce vzhůru.

#TÝMPrůměrná návštěvnost
1.SK Slavia Praha14 729
2.AC Sparta Praha14 347
3.FC Viktoria Plzeň8 577
4.FC Baník Ostrava6 808
5.FC Zbrojovka Brno5 778
6.Bohemians Praha 19055 046
7.1.FC Slovácko4 910
8.SK Sigma Olomouc4 431
9.FK Teplice3 749
10.SK Dynamo České Budějovice3 400
11.FC TRINITY Zlín3 312
12.FC Slovan Liberec3 081
13.FK Pardubice2 809
14.FK Jablonec2 379
15.FK Mladá Boleslav2 213
16.FC Hradec Králové1 533

Celková návštěvnost

I v celkové návštěvnosti vede Slavia. Do Edenu za celou sezónu přišlo 265 117 diváků. Sparťanská Letná sčítá celkovou návštěvnost ve výši 258 243 diváků.

Na domácí zápasy Plzně přišlo dohromady 154 392 diváků. Na čtvrtý Baník přišlo 122 549 diváků a na páté Brno 98 227 diváků.

Nejhůře je na tom opět Hradec, kam za celou sezónu přišlo dohromady jen 26 tisíc diváků. I předposlední Mladá Boleslav má ale smutné číslo, jelikož hraje doma na svém stadionu, celkem ale přišlo jen 35 408 diváků.

#TÝMCelková návštěvnost
1.SK Slavia Praha265 117
2.AC Sparta Praha258 243
3.FC Viktoria Plzeň154 392
4.FC Baník Ostrava122 549
5.FC Zbrojovka Brno98 227
6.Bohemians Praha 190585 785
7.1.FC Slovácko83 471
8.SK Sigma Olomouc75 333
9.FK Teplice67 475
10.SK Dynamo České Budějovice54 393
11.FC TRINITY Zlín56 298
12.FC Slovan Liberec54 393
13.FK Pardubice52 384
14.FK Jablonec42 815
15.FK Mladá Boleslav35 408
16.FC Hradec Králové26 068

Průměrná venkovní návštěvnost

Co se týče průměrné venkovní návštěvnosti, i zde je králem Slavia. Na její venkovní zápasy si průměrně našlo cestu 8 296 diváků. Sparta však o moc nezaostává, na její zápasy průměrně přišlo 8 256 diváků.

Třetí Plzeň má průměrnou venkovní návštěvnost 7 421 diváků, na čtvrtém místě najdeme Bohemians, kteří průměrně nastupovali před publikem 7 088 diváků. Na pátém místě se umístil Baník, na jehož venkovní zápasy průměrně přišlo 6 117 diváků.

Nejméně lákaly České Budějovice, na které průměrně přišlo 4 118 diváků.

#TÝMPrůměrná venkovní návštěvnost
1.SK Slavia Praha8 296
2.AC Sparta Praha8 256
3.FC Viktoria Plzeň7 421
4.Bohemians Praha 19057 088
5.FC Baník Ostrava6 117
6.1.FC Slovácko5 967
7.SK Sigma Olomouc4 914
8.FC TRINITY Zlín4 779
9.FC Zbrojovka Brno4 725
10.FK Pardubice4 721
11.FK Teplice4 562
12.FK Jablonec4 549
13.FC Hradec Králové4 458
14.FK Mladá Boleslav4 219
15.FC Slovan Liberec4 153
16.SK Dynamo České Budějovice4 118

Zdroj: Fortuna liga

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

60 milionů za Tijaniho? Absurdní, ta čísla musel psát Bezruč, dementuje spekulace Tvrdík

Muhamed Tijani měl být dalším útočníkem, kterého Slavia chtěla získat do kádru. Dle Deníku Sport si majitel Václav Brabec řekl o 60 milionů korun. To však šéf Slavie Jaroslav Tvrdík úplně dementoval.

Publikováno

dne

Muhamed Tijani měl být dalším útočníkem, kterého Slavia chtěla získat do kádru. Dle Deníku Sport si majitel Václav Brabec řekl o 60 milionů korun. To však šéf Slavie Jaroslav Tvrdík úplně dementoval.

Rozstřílený Václav Jurečka, k tomu nově příchozí Mojmír Chytil. Útok Slavie pro příští sezónu dostává obrysy, ale tato dvojice Jindřichu Trpišovskému nestačí.

Sešívaní totiž chtějí přivést ještě jednoho útočníka. Ideálně silového Afričana. Mluví se o Akorovi Adamsovi ze Skandinávie, případně Victorovi Olatunjim, kterého právě podepsal Liberec.

Je tu ale i třetí jméno a tím je Muhamed Tijani z Baníku. Střelec 11 ligových gólů, který však procitl až ke konci ročníku, kdy nasázel 8 gólů za 8 zápasů.

Deník Sport přišel s informací, že Baník si za Tijaniho řekl 60 milionů korun, tedy zhruba 2,5 milionů eur. To logicky vzbudilo velký rozruch, protože taková částka za hráče, kterému se povedlo pár zápasů, je skutečně ohromná.

Na Twitteru tak přispěchal s vysvětlením šéf Slavie, Jaroslav Tvrdík. „Vašek Brabec je soudný a férový manažer. Čísla deníku Sport by nenapsal ani Petr Bezruč,“ reagoval předseda představenstva sešívaných.

Když se fanoušci dál doptávali, jestli tedy popírá zájem či nikoliv, přidal Tvrdík další vysvětlení. „Nezlobte se, to je tak absurdní, že to ani nelze popřít. Nikdo to po nás nechce a nikdo to nenabízí. To snad lze vysvětlit jen tím, že v nejmenovaném médiu ještě redaktoři slaví titul,“ dodal Tvrdík.

Pokud tedy Tijani do Slavie nepřijde, zaměří se možná pozornost do Liberce. Slovan totiž právě za velkou opci odkoupil Victora Olatunjiho a hovoří se o tom, že to zkušený majitel Ludvík Karl udělal s vědomím, že už má připraveného kupce.

Zdroj: Twitter, Jaroslav Tvrdík

Pokračovat ve čtení

Oblíbené