Spojte se s námi

Fortuna liga

A přece mu to vyšlo! Nguyen končí na Slovácku a stěhuje se za lákavým angažmá do Vietnamu

V zimě byl blízko vysněnému angažmá, Slovácko za něj ale bohužel nesehnalo náhradu, a tak musel Filip Nguyen zůstat v České republice. V létě ale do Uherského Hradiště přišel Milan Heča a když byla nabídka stále na stole, rozhodl se jí využít.

Publikováno

dne

V zimě byl blízko vysněnému angažmá, Slovácko za něj ale bohužel nesehnalo náhradu, a tak musel Filip Nguyen zůstat v České republice. V létě ale do Uherského Hradiště přišel Milan Heča a když byla nabídka opět na stole, rozhodl se jí využít.

Po dvou sezonách na Slovácku se rozhodl pro konec. Třicetiletý Filip Nguyen působí celou svojí fotbalovou kariéru v České republice, už dlouho jej to ale táhne do Vietnamu, odkud v zimě přišla lákavá nabídka.

Odchovanec pražské Sparty, který si zahrál za Vlašim či Slovan Liberec, ale v zimě nebyl svým klubem uvolněn, nebyla za něj totiž plnohodnotná náhrada, která by pomohla jeho týmu v cestě za evropskými poháry.

Ty Slovácko nakonec hrát nebude a když po konci smlouvy ve Spartě přišel Milan Heča, bylo jasno, co se bude dít. Nabídka na Nguyena opět přišla a zkušený brankář se rozhodl, že si exotické angažmá chce vyzkoušet.

Dle informací Sport.cz se jeho novým klubem stane celek FC Cong An Ha Noi, který je aktuálně na první příčce v nejvyšší vietnamské lize.

V zimě ale do klubu přišel Patrik Le Giang, stejně starý gólman ze Slovenska, kterého můžeme znát z tuzemské ligy z Karviné či Bohemians Praha 1905.

Je tedy otázkou, jak se tato situace vyřeší, oba zřejmě v týmu nebudou. Nguyen by měl ve Vietnamu podepsat smlouvu na tři roky, informace o možném výdělku ale dosud není známá.

Důvodem jeho příchodu je ale i to, že by rád zemi svých předků poznal. Stále v ní žije jeho otec a jeho část rodiny, se kterou neměl mnoho příležitostí k setkávání.

Zdroj: Sport.cz

Reklama

Oblíbené