Spojte se s námi

Ostatní

69letý dick Advocaat byl jmenován trenérem nizozemské reprezentace

Publikováno

dne

Nizozemský tým prožívá po velmi povedeném mistrovství světa 2014, na kterém skončily pod bývalým trenérem van Gaalem na třetím místě, velkou krizi a proto již po několikáté oslovily 69letého dicka Advocaata, který poprvé trénoval Holanďany mezi lety 1992 a 1994, kdy je dovedl do čtvrtfinále mistrovství světa v roce 1994, kde je porazili vítězové toho turnaje z Brazílie. Poté se vrátil zpět mezi lety 2002 a 2004, kdy dovedl tým do semifinále Eura v roce 2004 a nyní se pokusí opět pozvednout čest své země, která v poslední době fotbalově trpí.

Holanďany potkala generační obměna a nutno dodat, že mají k dispozici plno skvělých hráčů, kteří hrají v top klubech poměrně důležité role a tak se mnozí nad jejich výkony podivují. Dick Advocaat prý byl až 4-5 možnost, ovšem vzhledem k situaci, ve které se Holanďané nacházejí je tento vele zkušený a u hráčů velmi oblíbený trenér dobrou volbou.

Na lavičce tak nahradí Dannyho Blinda, který národní tým trénoval od léta 2015, ovšem výsledkovou mizérii nedokázal zvrátit. A vše vyvrcholilo letos v březnu, kdy Nizozemsko prohrálo v Bulharsku a bylo jasné, že je potřeba změna, která po mnoha neúspěšných jednání skončila volbou dicka Advocaata, po jehož boku bude pracovat asistent Ruud Gullit.

Holanďané zatím získali v kvalifikaci na mistrovství světa 2018 v Rusku pouhých 7 bodů v dosavadních pěti zápasech a ztrácejí už 6 bodů na první Francii.

Reklama

Oblíbené