69letý dick Advocaat byl jmenován trenérem nizozemské reprezentace

Nizozemský tým prožívá po velmi povedeném mistrovství světa 2014, na kterém skončily pod bývalým trenérem van Gaalem na třetím místě, velkou krizi a proto již po několikáté oslovily 69letého dicka Advocaata, který poprvé trénoval Holanďany mezi lety 1992 a 1994, kdy je dovedl do čtvrtfinále mistrovství světa v roce 1994, kde je porazili vítězové toho turnaje z Brazílie. Poté se vrátil zpět mezi lety 2002 a 2004, kdy dovedl tým do semifinále Eura v roce 2004 a nyní se pokusí opět pozvednout čest své země, která v poslední době fotbalově trpí.

Holanďany potkala generační obměna a nutno dodat, že mají k dispozici plno skvělých hráčů, kteří hrají v top klubech poměrně důležité role a tak se mnozí nad jejich výkony podivují. Dick Advocaat prý byl až 4-5 možnost, ovšem vzhledem k situaci, ve které se Holanďané nacházejí je tento vele zkušený a u hráčů velmi oblíbený trenér dobrou volbou.

Na lavičce tak nahradí Dannyho Blinda, který národní tým trénoval od léta 2015, ovšem výsledkovou mizérii nedokázal zvrátit. A vše vyvrcholilo letos v březnu, kdy Nizozemsko prohrálo v Bulharsku a bylo jasné, že je potřeba změna, která po mnoha neúspěšných jednání skončila volbou dicka Advocaata, po jehož boku bude pracovat asistent Ruud Gullit.

Holanďané zatím získali v kvalifikaci na mistrovství světa 2018 v Rusku pouhých 7 bodů v dosavadních pěti zápasech a ztrácejí už 6 bodů na první Francii.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Koreis, Vojtek nebo Homolka: televizní reportéři a bývalé opory Ocelářů tipují výsledek finále Extraligy

Do zahájení prvního finálového utkání v rámci Generali česká Play-off Tipsport Extraligy zbývá jen pár hodin. Zeptali jsme se známých osobností z hokejového prostředí, jak vidí finálovou sérii.

Slavia po sezoně 2018/19 vyprodala svůj tým, přesto slavila titul. Čeká ji nyní podobný příběh?

Pražská Slavia zažila v ročníku 2018/19 snovou sezónu. Obhájila titul a v Evropské lize se dostala až do čtvrtfinále, kde vypadla s londýnskou Chelsea. To v létě zapříčinilo odchod několika opor.

Blog: Velikost trenérů tvoří šampiony. Největší rozdíl v bitvě Ocelářů s Boleslaví stál na střídačkách

Vyvrcholení semifinálového dramatu mezi Oceláři z Třince a Bruslaři z Mladé Boleslavi bylo plné emocí. Logicky. V rozhodujícím sedmém zápase už jde úplně o všechno. Nejen o postup, ale taky o celkový výsledek celé sezóny.