5 slávistů, kteří v letošní sezoně září na hostování na severu Čech

Slávia má skutečně široký kádr a spoustu hráčů posílá na hostování. Většině z hráčů se daří a my se na ně dnes podíváme. Pozornost příznivců sešívaných si získal především Musa, jenž nastupuje v Liberci, ani Matoušek se Sýkorou si však nevedou zle.

Zdroj: fcslovanliberec.cz

Jan Matoušek

Rychlý a mrštný hrotový útočník hostuje na severu Čech v Jablonci. Nastoupil do dvanácti utkání, skóroval v nich šestkrát a třikrát asistoval. Podobný útočník sešíváným chybí, proto by si ho Trpišovský dle mého názoru měl v zimě stáhnout.

Jan Sýkora

Další Jan, který také hostuje v Jablonci. Sýkora má ještě lepší čísla, vstřelil šest gólů a na stejný počet branek i nahrál. Jedná se o univerzála, jenž může nastoupit na pravé i levé záloze, ale i na levém bekovi.

Je rychlý, mrštný, výborně pracuje s míčem a též výborně centruje. I přes vynikající čísla a formu si myslím, že by měl u Nisy do léta zůstat, Slavia totiž bude hrát jen jednu soutěž, ve které by se jen těžko prosazoval.

Petar Musa

Druhý hroťák v dnešním seznamu, i on si vede dobře. V šestnácti utkáních se trefil sedmkrát, navíc dvakrát asistoval. Vyniká výborným výběrem místa, klinicky přesným zakončením, umí i hlavičkovat.

I Petar si zajisté zaslouží místo ve slávistickém A-týmu. Júsuf s Teclem nepřesvědčili, je čas zkusit něco nového. Petar je mladý a pokud se prosadí, může sešívané následující sezónu táhnout a definitivně nahradit Milana Škodu.

Alexandru Baluta

Rumunský rychlík zamířil stejně jako Musa do Liberce, kde se mu celkem daří. V devíti utkáních dal tři branky, na další čtyři nahrál. V jeho případě by nedávalo stažení z hostování smysl a sezónu by měl rozhodně dokončit v Liberci.

Oscar Dorley

Nigerijský křídelník hostující do třetice všeho dobrého v Liberci. Nemá nejlepší statistiky, dal i nahrál zatím jen na jeden gól, herně si ale vede slušně.

Otevřené dveře ve Slavii by měl mít jen v případě odchodu Olayinky, jelikož by sešívaným chyběl hráč jeho typu, který se nebojí soubojů jeden na jednoho, zároveň je rychlý a mrštný. Tak uvidíme, jak se celá situace okolo Olayinky vyvrbí.

1 komentář

  1. Je reálné, že Slavii může v zimě odejít do ciziny až pět kvalitních hráčů (Kolář, Coufal, Bořil, Souček, Olayinka) a další ze širšího kádru patrně odejdou na hostování nebo na přestup (Škoda, Tecl, Hilál, Hora, Provod), takže by bylo vhodné stáhnout ze severu Čech do mateřského klubu všechny. Aspoň by měli dost času se znovu adaptovat do sestavy. A přidal bych ještě Nguyena.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..