Spojte se s námi

Fotbal

16letá brazilská naděje Endrick se po vystřídání na lavičce rozplakal. Najde zpět svou ztracenou formu?

Brazilský útočník Endrick v dresu Palmeiras nezažívá povedený start do nového roku. Najde frustrovaný mladík zpět svoji ztracenou formu?

Publikováno

dne

Brazilský útočník Endrick v dresu Palmeiras nezažívá povedený start do nového roku. Najde frustrovaný mladík zpět svoji ztracenou formu?

Jedna z největších brazilských nadějí budoucnosti Endrick má sice pouhých 16 let, ale již nyní je na něj vyvíjen obrovský tlak. Jak už to u takto mladých hráčů bývá, na startu jejich kariéry mezi dospělými procházejí častými výkyvy formy.

Mladičký útočník si již zvykl na to, že pravidelně nastupuje v brazilském týmu Palmeiras v základní sestavě. Patří tak již v mladém věku mezi největší hvězdy klubu.

Vždyť Real Madrid vyhrál přetahovanou s předními světovými kluby a vysázel za něj do kasy brazilského klubu 60 milionů eur. Do hlavního města Španělska se ale stěhuje až v létě roku 2024 a má tak možnost pilovat své dovednosti před největším krokem fotbalové kariéry v Brazílii.

Nicméně nadějný forvard zažívá velmi nepovedený start do nového roku a neskóroval již v deseti zápasech za sebou. V tomto týdnu pak zažil ve vítězném zápase proti RB Bragantino krizi, která vyvrcholila v 60. minutě, kdy jej trenér Abel Ferreira vystřídal.

Frustrovaný mladík si na lavičce zakryl tvář a jeho trenér potvrdil, že došlo i na slzy. „Ano, je to pravda, zakryl si obličej, protože plakal,“ řekl dle serveru Goal.com Ferreira. „Nejsem jeho otec, ale možná jsem ho měl obejmout.“ 

„Musíte být v klidu. Nikdo nemá rád kritiku. Je na něj obrovský tlak, aby dal pět nebo šest gólů, a snaží se s tím vypořádat sám,“ snažil se snížit tlak na svého svěřence. „Gól se objeví v pravý čas.“

I budoucí spoluhráč a krajan Vinícius Jr. byl po přestupu do Realu Madrid pod palbou kritiky a posměchu. Dnes ale patří k tomu nejlepšímu, co světový fotbal nabízí. Naplní i Endrick svůj hvězdný potenciál?

Zdroj: Goal, Twitter – Barça Notes

Reklama

Oblíbené