12 gólů! Přestřelka v Extralize, která nemá obdoby!

Neuvěřitelný zápas se odehrál v pátek 4. prosince. Na led do Plzně zavítali hokejisté ze Zlína. Utkání, ve kterém padlo celkem 12 branek, nakonec ovládli domácí hokejisté.

Zdroj: hcplzen.cz

Před tímto utkáním měli domácí hráči Plzně na hosty ze Zlína 23 bodový náskok. Průběh zápasu však byl trošku jiný, než si kdo mohl vůbec představit.

Do utkání lépe vbruslili domácí hokejisté, po první třetině vedli 2:0. Góly se blýskli Přikryl s Čerešňákem. Hosté se ukázali pouze dvěma vyloučeními, za které byli na 2 minuty potrestání Pavel Sedláček a Michal Poletín.

Druhou třetinu ovládli také hokejisté Plzně, do 18. minuty druhé třetiny vedli již 6:0. Postupně se trefili za Kašíkova záda Kantner se Strakou, což přimělo trenéra Svobodu k zásahu a do brány zaslal mladého, teprve jednadvacetiletého, gólmana Daniela Hufa.

Toho během druhé třetiny stihli překonat ještě Milan Gulaš a znovu Filip Přikryl. Během poslední minuty a deseti vteřin druhé třetiny snížili postupně Jiří Karafiát a Lukáš Vopelka, který 17 vteřin před koncem druhé třetiny snížil na 2:6 z pohledu zlínských hokejistů.

Třetí třetinu ovládli hosté ze Zlína, nejprve se z přesilovky trefil Martin Novotný, pak hattrick zkompletoval plzeňský devatenáctiletý klenot Filip Přikryl, který zvýšil na 7:3. Do konce utkání se ještě stihli trefit Michal Poletín a Jakub Herman.

Plzeň tak na svém ledě vyhrála 7:5 a za poslední dva zápasy padlo na stadionu Plzně celkem 21 branek. Zlín naopak prohrál po posledním vítězném zápase, kdy v minulém kole porazil Vítkovice 2:1.

Další zápasy čekají oba celky v neděli, hokejisté Plzně zavítají do Hradce Králové, kde je čeká zápas proti místnímu Mountfieldu, hokejisty Zlína čeká cesta do Liberce, kde se utkají s tamějšími Bílými Tygry.