Manchester United chystá odkup hvězdy West Hamu za rekordní přestupovou částku v Premier League!

Oči zástupců a skautů Manchesteru United jsou upřeny do Londýna, konkrétně do jeho východní části na trávník Olympijského stadionu. Právě tam hraje domácí zápasy svého týmu Declan Rice, vytoužená posila Red Devils, za kterou neváhají utratit přes 90 milionů liber!

Embed from Getty Images

Declan Rice, odchovanec Chelsea FC a jeden z nejperspektivnějších defenzivních záložníků celé ligy, byl na radaru Manchesteru United již v letním přestupovém období. Nakonec však zůstal ve West Hamu, kde opakovaně podává skvělé výkony.

Dvacetiletý reprezentant Albionu je hodně střežené zboží Kladivářů, nicméně ve světě, kde hrají finance prim, nelze jeho odchod bohužel vyloučit. To i přes to, že se klub opakované vyjádřil ve smyslu, že doba, kdy své největší hvězdy prodával a připravoval se tak technicky o naději na lepší umístění, je již minulostí. West Ham má letos zamířeno na příčky zajišťující evropské poháry, a tak by mu každá podobná ztráta nadělala velkou čáru přes rozpočet.

Manchester United bezpochyby potřebuje posílit záložní řadu a není vyloučeno, že již v lednovém přestupovém období zkusí Rice z West Hamu přetáhnout do Manchesteru.

Embed from Getty Images

Noel Whelan, anglický fotbalový expert a bývalý hráč Leedsu a Coventry, si myslí, že přestup se rýsuje velmi zřetelně.

“West Ham má v rukách velmi, velmi talentovaného hráče. Budou mít obtíže jej v klubu udržet, neboť se jej pokusí zcela jistě získat ty největší a nejbohatší kluby.”

“Domnívám se, že Declan Rice bude největším přestupem Premier League. Nedávno jsme viděli přestoupit Maguira za 80 milionů liber, nedivil bych se, kdyby za rekordní částku kolem 90 milionů liber Manchester pořídil Rice,” říká.

“Je mladý, je to Angličan, velmi talentovaný hráč, navíc má celou kariéru před sebou, stále se může zlepšovat,” vyjmenovává důvody pro odhad přestupní částky.

Manchester United skutečně nutně potřebuje defenzivního záložníka, který by jistil útočnou řadu. Vzhledem k malému množství přestupů mají v uvozovkách ušetřeno, a tak se nemusí rozpakovat utratit rekordní přestupovou částku za hráče, který by se jim hodil do týmu.

Declan Rice je ve West Hamu velmi dobře zaplacen, jediné lákadlo, které by jej mohlo táhnout z klubu pryč, je vidina Ligy mistrů a trofejí, které, nalijme si čistého vína, nelze v brzké době očekávat. Z druhé strany – podívejme se na Marka Nobla. Byť se hráči jeho typu již ve světovém fotbale prakticky nevyskytují, mohl by si v Ricovi vychovat nástupce pro post kapitána Kladivářů, jenž by v klubu strávil celou svou sportovní kariéru a vybudoval si status legendy.

Embed from Getty Images

Právě West Ham je klubem, kterému by měl být, alespoň dle logiky věci, Rice zavázán. Kladiváři v něj vložili naděje a důvěru poté, co byl vyhozen z akademie Chelsea, v dresu s kladívky na prsou dostal šanci ve velkém fotbale a dostal se až do reprezentačního výběru Anglie. Bylo by hezké, kdyby v dnešní době, kdy ve sportu rozhodují peníze, zvítězila láska ke klubu a nikoliv snaha vydělat co nejvíce peněz. Nicméně, jak jsem uvedl, trofeje by mohly být (bohužel pro fanoušky West Hamu) rozhodujícím jazýčkem na misce vah.

Brzká doba ukáže, jestli Rice bude pokračovat ve šlépějích Marka Nobla anebo se s klubem rozloučí.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Sparta odlétá do Milána! V týmu je Čelůstka i Plechatý

Pražská Sparta se přesouvá do Milána, kde sehraje druhý zápas skupinové fáze Evropské ligy. V týmu letenských, který do Itálie odlétá, se nachází i Ondřej Čelůstka či Dominik Plechatý.

Velký třesk v Barceloně! Prezident Bartomeu se s celým vedením rozhodl rezignovat

Velký třesk v Barceloně! Prezident katalánského klubu v úterý večer oznámil, že se s celým svým vedením rozhodl rezignovat.

Vitrína dneška: Berbrovi muži odejít nehodlají

Očista českého fotbalu začala dle hanebného scénáře, Berbrovi muži hodlají zůstat na svých místech, předseda Malík to podporuje. Před disciplinární či etickou komisi nikoho nežene. Roční proměna Slavie je děsivá: loni statečná, letos trapná.