Reklama

10 nejlepších KO v historii Oktagonu? Nechybí Végh, Klein ani Szabová

Organizace Oktagon MMA je na světě stále jen chvíli. První turnaj uspořádala v prosinci 2016. Od té doby však ušla kus cesty, uspořádala několik turnajů a nezůstala pouze u smíšených bojových umění. Podívejte se na 10 nejlepších KO v historii organizace.

Zdroj: Oktagon MMA

Za necelých pět let existence se Oktagon vypracoval mezi nejlepší organizace nejen v Evropě. Pod jeho pokličkou se uspořádalo již přes 30 různých turnajů, dokonce i čistě pro postojáře.

Během všech galavečerů nám zápasníci Oktagonu nabídli mnoho skvělých sportovních momentů, které byly často doprovázeny velkolepými příběhy. Nechyběly ani ukázkové knokauty.

V desítce nejlepších KO nelze začít žádným jiným, než tím, který mohla celá republika sledovat v Zápase století. Attila Végh naprosto roztrhal papírové předpoklady a v prvním kole knokautoval ve vyprodané O2 Areně Karlose Vémolu.

Hned dvakrát v seznamu figuruje proslulý “Mr. Highlight”, tedy slovenský zápasník Ludovít Klein, který aktuálně zápasí ve slavném UFC. V Oktagonu byl víceméně od vzniku organizace, už na čtvrtém turnaji si připsal ukázkové KO high kickem.

Ukázkový high kick je oblíbenou technikou Kleina. Rád tak ukončuje zápasy a podařilo se mu to v kariéře nejednou. Kop má parádně natrénovaný a je radost jej sledovat.

Skvělý high kick předvedla také Lucia Szabová, talentovaná slovenská zápasnice, která dle všeho oplývá potenciálem dostat se do UFC. Neuvěřitelně tak ukončila Christinu Netzaovou.

A tím high kicková show nekončí. Další velmi vydařený kop předvedl na turnaji Oktagon Prime 2 Tomáš Linh Le Sy v zápase s Denisem Tripšanským. Ukázková práce, za kterou by se nestyděl ani výše zmíněný Klein.

Na seznamu nechybí ani Matěj Peňáz, vycházející hvězda domácí scény MMA. O rodákovi z jižní Moravy se ví, že je skvělý postojář, zápasí v prestižní organizaci Glory, která by se v postojářské scéně dala přirovnat k UFC. Nyní se ale snaží prosadit také v MMA a jeho postoj by mu k tomu mohl velmi pomoci.

V postoji má svou kvalitu také Mateusz Legierski, již bývalý šampion lehké váhy Oktagonu. Polský bijec se vyžívá v boxerských přestřelkách, během nichž nezmatkuje a umí skvěle trefit bradu soupeře. To předvedl i proti Bahníkovi.

Zbylá KO ze seznamu sice nepadla pod MMA pravidly, přesto stojí za to! Svým atraktivním a agresivním stylem fanoušky baví Sebastián Fapšo, který naskočeným kolenem při první sérii turnajů Oktagon Underground ukončil Jakuba Bahníka.

A koleno ještě na závěr. Tentokráte jím Tadeáš Růžička ukončil vyhrocený zápas s Tomášem Linh Le Sym. Le Sy v zápase snesl mnoho, i Růžička dostal několik nepříjemných úderů. Oba zápasníci nabídli fanouškům parádní podívanou.

Jaké KO by nemělo na seznamu chybět podle Vás?

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Dánsko vs. Belgie: Preview a tipy na sázení

Ve čtvrtek odpoledne nás čekají další zápasy na evropském šampionátu. Jedním z nich bude souboj mezi Dánskem a Belgií, která je papírovým favoritem. Potvrdí tuto roli i na hřišti?

Itálie vs. Švýcarsko: Preview a tipy na sázení

Ve středu jsou na programu evropského šampionátu úvodní zápasy druhého kola základnách skupin. Jedním z nich bude i souboj Itálie s nevyzpytatelným Švýcarskem. Jak duel dopadne?

Finsko vs. Rusko: Preview a tipy na sázení

Rusko musí zabrat a po úvodní prohře proti Belgii už si nemůže dovolit druhou porážku. To Finsko v prvním zápase dokázalo porazit Dánsko. Jestli chce Rusko pomýšlet na postup, musí bodovat.
Reklama