Reprezentace

Špatná zpráva pro Argentinu, přišla o brankářskou jedničku

Obrovská rána pro Argentinu. Na fotbalovém Mistrovství světa, které začíná v polovině června v Rusku, ji bude chybět brankářská jednička Sergio Romero. Brankář anglického Manchestru United si poranil koleno a musí na operaci. Trenér Argentiny místo něj nominoval Nuhuela Guzmána, který momentálně chytá v Mexiku.

Fotbalová Argentina se na nadcházejícím mistrovství světa v Rusku bude muset obejít bez své brankářské jedničky. Sergio Romero, který chytá v Anglické Premier league za Manchester United si zranil koleno a musí na operaci.

Argentinský trenér Jorge Sampaoli tak povolal dvaatřicetiletého Nuhuela Guzmána, který chytá v mexickém týmu TIGERS UANL a doplní tak duo  Franc Armani a Willy Caballer, který momentálně střeží tyče v Chelsea.

Argentina, která na minulém MS v Brazílii, podlehla ve velmi vyrovnaném finálovém utkání v prodloužení Německu, se letos v Rusku v základní skupině utká s Islandem, Chorvatském a Nigérií.

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fantastický závěr! Češi předvedli skvělý obrat a slaví druhou výhru

Česká reprezentace zvládla na ME v malé kopané i svůj druhý zápas. Po včerejší výhře nad Tureckem se dnes ale pořádně nadřeli. Ázerbajdžán dlouho odolával, ale Češi v poslední pětiminutovce přidali na obrátkách a dvěma góly otočili skóre utkání.

Zdroj: eurominifootball.com

Češi i v dnešním utkání hráli aktivněji než soupeř, ale Ázerbajdžán držel skvělými zákroky Ramil Hasan-zada. V prvním poločase padl jediný gól a dal ho soupeř. Režný poslal pomalou malou domů, brankář Bíro při snaze dostat se k balónu podklouzl, pro Mammadova pak už bylo snadné poslat balón do prázdné branky.

V druhém poločase se Češi zoufale snažili o vyrovnání, ale Hasan-zadova branka se zdála zakletá. V poslední pětiminutovce ale naši hráči předvedli strhující závěr, ve kterém dokázali otočit vývoj utkání. Na 1:1 vyrovnával hrudí po střílené přihrávce Šultese Göth, jemuž tvrdá přihrávka skoro vyrazila dech. V nastavení se pak výborně uvolnil Koudelka, skvělou nahrávkou přes celou šíři hřiště našel Maříka, který prostřelil přesunujícího se brankáře a rozhodl o výhře 2:1.

Češi tak zvládli i druhý zápas ve skupině, když porazili bojovný Ázerbajdžán 2:1. V zítřejším utkání čeká naše hráče Srbsko a pokud vyhrají i tento zápas, zajistí si kýžený postup do čtvrtfinále.

Ostatní

Skvěle! Reprezentanti v malé kopané zahájili ME vítězně, na úvod deklasovali Turky

Česká reprezentace v malké kopané zahájila ME vítězně. Úřadující mistři světa nedali Turecku sebemenší šanci a po vítězství 7:3 si připisují první body do tabulky.

Češi hned od úvodních minut utkání potvrzovali svoji kvalitu, když Turky prakticky k ničemu nepouštěli a sami si vytvářeli šance. První poločas nabídl dvě branky, obě do sítě Turecka. Nejprve se po pěkné kombinaci prosadil Patrik Levčík, poté skóroval Jiří Sodoma po pěkné přihrávce z přímého kopu.

Druhý poločas byl na góly o poznání bohatší. Snížení dovolil Turkům obrovskou chybou brankář Bellada, který nedokázal zpracovat balón, jenž se dokutálel až za čáru. Čechy to ale nerozhodilo a třemi zásahy během tří minut rozhodli o osudu utkání. Postupně se prosadili Hakl, Koudelka a Polák.

V závěrečné pětiminutovce oba týmy ještě přidali po dvou gólech. Utkání tak skončilo očekávaným vítězstvím Čechů v poměru 7:3. Zítra se naši hráči střetnou s Ázerbajdžánem. Nezbývá než věřit, že i tento zápas kluci zvládnou a udělají další důležitý krok směrem k postupu.

Pavardova šajtle byla fanoušky zvolena nejkrásnějším gólem MS

Gól Benjamina Pavarda v osmifinálovém utkání proti Argentině byl zvolen nejhezčím gólem celého šampionátu. Rozhodovali fanoušci, do ankety se zapojilo více než tři milióny fotbalových příznivců. Za Pavardem skončil Kolumbijec Quintero, třetí pak byl Luka Modrič.

Pavardova šajtle do pravého rohu znamenala vyrovnání v osmifinálovém zápase proti Argentině. Pozdější mistři světa zvítězili 4:2, obrat dokonal dvěma góly Mbappe.

Kolumbijec Quintero ukázal v utkání proti Japonsku vychytralost, když při přímém kopu správně očekával, že japonská zeď vyskočí a střelou pod nohama vyrovnával na 1:1.

Třetí místo obsadil nejlepší hráč celého MS Luka Modrič, jenž technickou střelou z dálky zvyšoval proti Argentině na 2:0.