Ligue 1

Neymar byl vyhlášen nejlepším hráčem francouzské ligy

Nejlepším hráčem francouzské ligy se stal Neymar z PSG. Brazilský útočník ovládl anketu před svými spoluhráči Edisonem Cavanim a Kylianem Mbappé. Čtvrté místo obsadil útočník Marseille Florian Thauvin.

„Chci poděkovat především spoluhráčům, bez nich bych to nevyhrál. Je to pocta a mám radost z naší sezony,“ řekl Neymar při slavnostním vyhlašování.

Neymar přišel do PSG před touto sezónou z Barcelony. Aktuálně má v dresu Paris Saint-Germain na kontě 19 branek a k tomu zaznamenal ještě 13 asistencí. Nyní však kvůli únorovému zranění má vynucenou pauzu.

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ligue 1

Talentovaný obránce Kehrer se stěhuje do Paříže

Potenciálu mladého stopera Schalke 04 si všimli šejci vládnoucí v PSG a za cenu 35 miliónů eur hráče přivedli do svých řad.

Odchovanec klubu z Gelsenkirchenu a německý reprezentant do 21 let poprvé nakoukl do A-týmu jako devatenáctiletý v roce 2016. Od té doby si již mezi dospělými připsal 59 startů, v nichž vstřelil čtyři góly a na čtyři branky nahrál.

Národní dres oblékal za všechny kategorie od výběru U16, s týmem U21 dokonce minulý rok vyhrál mistrovství Evropy. Ve své sbírce s trofejemi chová ještě jeden kousek, konkrétně bundesligový titul do 19 let.

Do francouzské metropole přichází jako hráč pro budoucnost. Na příliš mnoho startů to v nadcházející sezóně asi úplně nevypadá, Thomas Tuchel je ale známý svým postupným zapracováváním mladíku do základní sestavy.

Ligue 1

PSG s Buffonem v základní sestavě porazilo Caen 3:0

Hráči Paris Saint-Germain přesvědčivě zvítězili v Parku Princů nad SM Caen. V sestavě PSG nastoupili 4 hráči pod 20 let. Tým byl tak oproti normálním utkání vcelku obměněn, chyběli hvězdy týmu jako např. Mbappé, Cavani či Verratti.

PSG na první branku nečekalo dlouho. Po chybě brankáře Samby získal míč Nkunku, který nahrál Neymarovi a ten se trefil k levé tyči. Nová posila z Juventusu Boffon si připsala zákrok v 19. minutě, kdy musel zasahovat při voleji Tchokountého. Fanoušci jeho zákrok ocenili výrazným potleskem. A druhá branka zápasu následovala ve 35. minutě. Di Maria odcentroval na Rabiota, který už pouze usměrnil balon do prázdné branky. Ovšem i hostující tým měl šance. Tetntokrát se o to ale nezapříčinili sami. Silva se snažil hlavou uklidit míč do zázemí, ošem jeho hlavička mířila na vlastní branku, kde musel zasahovat Buffon.

Po poločase měli opět šanci hosté. Z přímého kopu trefil tyč Buffonovi branky Peeters. Pět minut poté zahrozili domácí, Di Maria hlavičkoval před Sambou, ten ale pohotovým zákrokem šanci zlikvidoval. Následně se spíše zápas dohrával. V 84. minutě se přeci jen do šance dostalo PSG, Weah vystřelil do tyče a míč prolétl okolo brankové čáry, kde ho sebral Samba. Ovšem Weah se stejně gólově prosadil. Samba opět udělal hrubou chybu, při odkopu si nevšiml Weaha, kterému už nedělalo problém dopravit míč za jeho záda.

PSG dle očekávání porazilo SM Caen o 3 branky a do ligy vstoupilo i s omlazenou sestavou výborně.

Paris Saint-Germain FC: Buffon – Dagba, Silva (C), Marquinhos, Nsoki – Rabiot, Diarra (70. Diaby), Bernede – Nkunku, Neymar (82. Weah), Di María (70. Draxler).
SM Caen: Samba – Armougom, Genevois, Djiku, Mbengue (46. Imorou) – Fajr, Oniangué (C), S. Peeters – Ninga (77. Stavitski), Tchokounté, Deminguet (62. Crivelli).

Ligue 1

Fotbalisté Lyonu zahájili ligu vítězně, s Amiens si poradili bez větších problémů

Hráči Lyonu, kteří v domácí soutěži obhajují třetí místo, zahájili sezónu vítězně. Po přesvědčivém výkonu porazili Amiens 2:0. První branku vstřelil Traore, o druhou se postaral z přímého kopu Depay.

Hned od úvodních minut bylo patrné, že dneska to budou domácí, kdo bude tahat za delší konec provazu. Se šancemi Duboise i Traoreho si gólman Gurtner ještě poradil, do třetice už mu to ale nevyšlo. Ve 24. minutě se po pravé straně uvolnil Bertrand Traore, který střelou z velkého úhlu překvapil hostujícího gólmana střelou mezi nohy. Lyon nadále tlačil, do konce úvodního poločasu ale pojistku nepřidal.

Ve druhé půli byla první šance k vidění až v 68. minutě, avšak byla to šance gólová. Hosté byli blízko k vyrovnání, když se po narážečce dostal k balónu Cornette, svou střelu ale namířil o malý kousek vedle pravé tyče. Lyon si pořádně zahrával. O minutu později totiž pustili hosty do další velké šance, ovšem střela Gnahorého nabrala opačnou faleš než by potřeboval.

Pojistku přidal domácím až Depay, jenž z přímého kopu trefil nádherně pravou šibenici. Stal se rovněž prvním hráčem od listopadu roku 2016, který vstřelil gól z přímého kopu ve dvou po sobě jdoucích utkáních. Lyon povrdil roli favorita, Amiens porazil 2:0 a ukázal, že i hráče tohoto týmu můžeme zařadit mezi adepty na boj o titul.