Blog

Karius během finále Ligy mistrů utrpěl otřes mozku

Brankář Liverpoolu Loris Karius, který byl po finále Ligy mistrů kritizovaný za dvě fatální chyby, dochytal utkání s otřesem mozku. Jeho zranění mohlo mít podle expertů z kliniky v Bostonu vliv na prostorovou orientaci.

Góly Karima Benzemy a Garetha Balea, které Karius hráčům Realu doslova daroval, možná měly příčinu jinde než v brankařově nešikovnosti. Doktor Ross Zafonte z bostonské kliniky připustil, že otřes mozku, který Karius utrpěl po tvrdé kolizi se Sergiem Ramosem na začátku druhé půle, mohl negativně ovlivnit prostorové vnímání německého brankáře.

Jen několik minut po zmíněné srážce Karius nepochopitelně hodil míč na Benzemovu kopačku a Real se mohl radovat z jednoduché vedoucí branky. Na tu Liverpool zásluhou Sadia Maného ještě dokázal zareagovat. V závěru zápasu za stavu 1:2 však Karius chyboval podruhé,když si nedokázal poradit s dalekonosnou střelou Balea a definitivně potopil naděje Liverpoolských v kyjevském finále.