Spojte se s námi

Serie A

Fiorentina a Cagliari vyřadily Astoriho dres

Zveřejněno

dne

V neděli fotbalový svět zasáhla hrůzná zpráva o úmrtí Davide Astoriho, který v jednatřiceti letech ve spánku zemřel. Na jeho počest se italské kluby Fiorentina a Cagliari rozhodly vyřadit jeho dres s číslem 13.

Embed from Getty Images

Davide Astori svou profesionální fotbalovou kariéru začínal v AC Milán. Poté nastupoval v dresu Cagliari osm let, až nakonec v roce 2015 přešel do Fiorentiny.

Italského reprezentanta a kapitána Fiorentiny našli na pokoji mrtvého jeho spoluhráči. Ti jej šli zkontrolovat, když se neobjevil na týmové snídani a nereagoval ani na hotelový telefon. S největší pravděpodobností byl infarkt příčinou smrti.

Astoriho památku uctí také UEFA a před zápasy Ligy mistrů a Evropské ligy se bude na stadionech držet minuta ticha.

Serie A

Alisson se zájmem Neapole nevzrušuje, brankář se soustředí pouze na AS Řím

Zveřejněno

dne

Brankář AS Řím Alisson Becker se podle svých slov zájmem konkurenční Neapole nezajímá a soustředí se pouze na svůj tým.

Embed from Getty Images

Alisson přišel do Itálie na začátku letošní sezony z brazilského Internacionalu a ihned se zabydlel v základní sestavě AS. Částka osm milionů eur se vedení „Giallorossi“ opravdu vyplácí. Ve 36 zápasech obdržel pouze 31 branek a 16krát neinkasoval.

I proto se objevili první zájemci. Konkrétní nabídku již prý měl připravenou Liverpool, ale aktuálně se mluví o zájmu z Itálie. Velmi silně se mluví, že v Neapoli nahradí Pepeho Reinu, který po sezoně zdarma odejde do AC Milán.


Sám se ale soustředí pouze na svůj celek. „Jediné, co mě zajímá, je hraní. Snažím se vyhrát každý zápas a držet Řím nahoře, kde si zaslouží být,“ řekl Alisson po úterním postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů přes Šachtar Doněck.

Pokračovat ve čtení

La Liga

Valencia změní Kondogbiovo hostování v přestup

Zveřejněno

dne

Geoffrey Kondogbia je ve španělské Valencii pouze na hostování z Interu Milán, ve které neměl místo v sestavě. V létě se ale jeho hostování změní v trvalý přestup.

Embed from Getty Images

Geoffrey Kondogbia je v této sezoně naprosto stěžejním mužem sestavy kouče Marcelina. Ve formaci 4-4-2 nastupuje na pozici defenzivního záložník a kryje tak záda ofenzivnějšímu kolegovi Parejovi.

I proto se vedení Valencie rozhodlo, že uplatní opci na přestup, která je zahrnuta ve smlouvě o hostování.


Kondogbia začínal svou kariéru v Lens, ale již ve svých osmnácti letech se přesunul do Sevilly. Po roce ale přestoupil za dvacet milionů eur do Monaca, odkud ho ale po dvou letech přetáhl Inter Milán za třicet šest milionů eur.

Dvaceti pětiletý záložník se ale neprosadil a po roce se přesunul do již zmíněné Valencie.

Pokračovat ve čtení

Serie A

Fiorentina nastoupila na první duel bez jejich kapitána Davide Astoriho a s krásným choreem ve 13. minutě zápasu

Zveřejněno

dne

Fiorentina dnes nastoupila na první duel bez jejich kapitána Davide Astoriho, který před týdnem zemřel na hotelovém pokoji na zástavu srdce. Před utkáním proti Beneventu ho dojemným způsobem se slzami v očích uctili bývalí spoluhráči spolu s fanoušky. Ve 13. minutě následovalo přerušení hry a právě domácí příznivci mu vzdali hold když předvedli krásné choreo.

Embed from Getty Images

Pokračovat ve čtení
Reklama

Oblíbené