Spojte se s námi

GAMING

Co bude s obalem hry FIFA 19, na kterém měl být Ronaldo jako hráč Realu?

Zveřejněno

dne

Již dříve na tiskové konferenci EA Sports mimochodem odhalila novou obálku hry FIFA 19. Na ní se objevuje Ronaldo jako hráč Realu společně s Neymarem. Problém ale pro vývojáře FIFY způsobil Portugalcův přestup do Juventusu. Jak tedy tento nečekaný zádrhel EA vyřeší?

„Bylo krásné hrát za Real Madrid. Teď píšeme historii, za pár dnů vám řeknu více,“ naznačil Portugalec svůj odchod pryč již po finále Ligy mistrů. Poté se začalo spekulovat, že nakonec skončí v Paříži výměnou za Neymara, ale nakonec skončil v Juventusu. Tím dostal EA do problémů.

Vývojáři s Ronaldovým přestupem počítali, ale ne do Turína, ale do Paříže. Logika věci jim tedy nařizovala, aby na obal FIFY umístili i hráče PSG. Největší hvězdou francouzského celku je Neymar, a tak ho logicky k Ronaldovi dali. Pokud by Ronaldo přestoupil do Paříže výměnou za Neymara, jak se spekulovalo, jenom by se hráčům předělaly dresy. Nic víc. Jednoduché, bez problémů.

Tato výměna by měla i jeden detail navíc. Největším lákadlem nové FIFY je rozhodně mód Ligy mistrů. Ten dlouho vlastnila KONAMI a objevoval se tedy ve hře PES, ale smlouva již vypršela a toho využila EA. Pokud by na obale zůstal Ronaldo jako hráč Realu, vše by dávalo smysl. Portugalec je nejlepší střelec soutěže, Real ji zase nejvícekrát vyhrál. Navíc ji vládne i v posledních letech.

Ale tím, že se Ronaldo přesunul do Turína, je EA ve slepé uličce. Nejjednodušší řešení je předělání Ronaldova dresu Realu na trikot Juventusu. Jenže v tuto chvíli by zase na obalu chyběl někdo z Realu. Ten, kdo dal na obal Neymara, se teď určitě tluče o hlavu, protože kdyby se místo něj v tuto chvíli dal hráč Realu, určitě by to vyvolalo mnoho negativních reakcí.

Je téměř jasné, že Ronaldo na obalu bude. Má totiž s EA smlouvu, i proto tam nesmí chybět. Otázkou je, jestli se tam objeví Neymar. Pokud ne, vývojáři EA budou za blbce. Ale dávalo by to smysl, pokud by místo něj dosadili nějakou hvězdu Realu. Klidně nově příchozí hvězdu, nebo stávající opory. Napadá mě Modrič, Kroos, ekonomicky silní Bale s Ramosem…

Podle mě ale obal FIFY zůstane ve stejném obsazení s tím, že se Ronaldo „převlékne“ do dresu Juventusu. Jedná se také o nejpravděpodobnější variantu. Jak to tedy EA vymyslí?

GAMING

Rozhovor s FIFA youtuberem Mich Sakem. Zůstane u natáčení této hry?

Zveřejněno

dne

Mich Sako, mladý youtuber, který natáčí především videa ze série FIFA. Jak dlouho už natáčí? Co plánuje do budoucna? To vše nám prozradil v exkluzivním rozhovoru pro Ruik Football.

Jsi poměrně mladý, kdy jsi natočil první video? Jak jsi začínal?

Videa jsem začal natáčet před necelými pěti lety, přesněji kanál jsem si založil 4. 10. 2013 a první video jsem nahrál 29. 11. 2013. Tehdy to bylo devatenáctisekundové video ze hry NHL 09, pak už jsem točil jen Fifu a Minecraft (ten jsem poté samozřejmě natáčet přestal). Aktivněji jsem ale začal natáčet až o dost později, přesněji Fifou 17 v říjnu 2016. Od té doby se YouTubu věnuju aktivně.

Co tě přivedlo k natáčení videí na youtube?

V roce 2013 jsem objevil Jirku Krále s Gejmrem, natolik mě jejich videa bavila, že jsem chtěl začít taky. Z počátku mě samozřejmě skoro nikdo nesledoval, tak to bývá u Minecraft YouTuberů (směje se).

Hraješ stále aktivně fotbal?

Teď už ne, hrával jsem ho aktivně 6 let za okresní klub, který se nacházel v Praze a jednou jsme porazili Spartu. Tehdy to byl velký úspěch. Dneska už fotbal pouze sleduji a občas si chodím samozřejmě s kamarády zakopat.

Fotbal tedy sleduješ. Který tým je tvému srdci nejblíže?

Fotbal je můj život, proto také tolik hraju Fifu a stojí na ní i celý můj kanál. V Česku to mám relativně jasné, děda i táta fandili (a ještě stále fandí) Spartě Praha, takže jdu v jejich stopách. V zahraničí mám pár týmů, které jsou mi velmi sympatické, ale kdybych měl říct jeden, bude to určitě Barcelona.

Co je na tvé tvorbě podle tvého názoru nejzajímavější?

Tohle je hodně složitá otázka. Sám jsem nejvíc spokojený s neustálým zlepšováním editu, ale kvůli tomu se lidi na videa nedívají. Řekl bych o sobě, že se ve Fifě hodně vyznám, sleduji zahraniční scénu a mám nejnovější informace právě o této hře. Snažím se tvorbu neustále zkvalitňovat a mými videi zkracovat lidem dlouhou chvíli. Jestli se mi to daří, to můžete posoudit sami. Sám bych řekl, že ano, protože můj kanál roste neskutečnou rychlostí, za což jsem nesmírně vděčný.

Podělil by ses o nějakou příhodou, která tě nejvíce potěšila při tvém účinkování na youtube?

Upřímně řečeno, asi nedokážu vybrat pouze jednu. Díky YouTube jsem poznal Caabika (youtuber, který také natáčí sérii FIFA, pozn. red.), za což jsem samozřejmě moc rád. Sledují mě tisíce lidí, což pro mě bylo dříve tak trochu nepředstavitelné. Byl to sen, který si teď žiju. Jsem za to moc rád a doufám, že se naše komunita ještě rozroste.

Co tě naopak nejvíce zklamalo?

Nejvíce mě vždy zklamou diváci, kteří mi nadávají za něco, za co buď nemůžu, nebo to dokonce vůbec není pravda. Takové lidi na svém kanále nechci a nejsou u mě vítáni. Naštěstí je to jen menšina a většina mých fanoušků jsou skvělí lidé.

Měl jsi někdy nutkání své působení na této platformě ukončit?

Ano, řekl bych, že to tak měli asi všichni. Pokud natáčíte na YouTube, je důležité si předem uvědomit, že tomu budete muset něco objetovat. Spousta lidí si to neuvědomuje a myslí si, že natočí tři videa a budou novým Jirkou Králem. Takhle to bohužel obvykle nefunguje. Já jsem si na začátku řekl, že jednou chci dosáhnout 10 000 odběratelů. K tomuto milníku jsem teď velmi blízko. Stojí za tím několik let práce, tak to je vždycky. Pokud chcete něčeho dosáhnout, nejde to bez snahy a úsilí. Podle toho jsem se celou dobu řídil, ale v jednu chvíli jsem už neviděl skoro žádný růst. Diváci mi tehdy odhlasovali, ať natáčím dál. To jsem vzal jako výzvu a řekl jsem si, že v tom budu pokračovat tak dlouho, než nedosáhnu svého cíle. Teď jsem za to svému bývalému já velmi vděčný, o tomto jsem snil. Mám svoji úžasnou komunitu, která mě sleduje a fandí mi. Jsem opravdu moc rád, že jsem neskončil.

Myslíš, že se jednou v budoucnu budeš živit nahráváním videí na youtube?

Upřímně řečeno, si myslím, že by to jednou nastat mohlo. YouTube se neustále zvětšuje. Když jsem začínal, vůbec jsem nevěděl, že z toho jdou získat peníze. Několik let jsem natáčel bez zpeněžení, poté jsem si videa zpeněžil. Myslím si, že pokud se mi podaří vytrvat a neustále se zlepšovat, můžu se tím jednou i živit. Je mi necelých 16 let, minimálně 4 roky budu studovat gymnázium. Celou tuto dobu budu natáčet, pokud se nic nepokazí a vše půjde podle plánu. Uvidíme, kde budu za další 4 roky.

Hodláš se někdy účastnit FIFA turnajů, jak jsme zvyklí od jiných youtuberů?

Na dvou turnajích jsem již byl a určitě se hodlám zúčastnit více turnajů. Je ale potřeba trochu zlepšit mé dovednosti ve Fifě, aby to mělo smysl. To mám v plánu ve Fifě 19. Jak se mi to povede, to můžete sledovat na mém kanále.

Na jakou tvorbu se budeme moci na tvém youtube kanálu v blízké době těšit?

Mám v plánu předělání celého připojení k internetu a tím pádem i začít aktivně streamovat. Rozhodně budu natáčet spoustu pack openingů, SBC a tipů z oblasti tradingu ve Fifě 19, opět také natočím celou The Journey, také chci natáčet videa ze hry Rocket League, která mě hodně baví. Budu více natáčet videa z PUBG (Playerunknown’s Battlegrounds) a možná i další hry. Největší novinkou ale budou právě streamy, a to hlavně streamování všech zápasů z Víkendové Ligy. Doufám, že mi bude vše vycházet podle plánu, protože s Fifou 19 budu přecházet z PC na PlayStation 4.

Mich Saka můžete na youtube sledovat zde.

Poslední video

Pokračovat ve čtení

GAMING

Jak bude probíhat další díl Cesty? Hunter bude pokračovat v Realu Madrid!

Zveřejněno

dne

Příběh Alexe Huntera bude pokračovat i v následující FIFĚ. Tentokrát si jeho služby pojistil španělský klub Real Madrid.

Zdroj: easports.com

Kariéra tohoto mladičkého útočníka z Anglie vykvetla již v jeho 17 letech, kdy začal hrát anglickou Premier League. Ovšem i díky zranění musel pokrok restartovat v MLS, kde si zahrál za LA Galaxy. Poté se již vrátil do Evropy. Tam se svým týmem vyhrál ligový titul a také pohár.

O jeho přestupu do Bílého baletu se hovořilo už minulou sezonu, avšak z různých důvodů k transferu nedošlo. V sezoně 2018/19 tak bude mít ty nejvyšší cíle. Zvítězit v Lize mistrů a zvednout nad hlavu ušatý pohár. “O přestupu do Realu Madrid, největšího klubu na světě, sní každé dítě. A kromě toho konečně dostanu příležitost zahrát si nejprestižnější klubovou pohárovou soutěž planety – UEFA Champions League,‘‚ řekl Hunter svým fanouškům.

Hunter bude i v následující sezoně nastupovat s číslem 29. V týmu ho pomocí videa přivítali hráči jako např. Carvajal či Varane.

Série Cesta Alexe Huntera po tomto díle ukončí své vyprávění. Buď se tento formát celý zruší (což se nepředpokládá), nebo si budeme moci zahrát za někoho úplně jiného. Hra vychází 29. září 2018.

Pokračovat ve čtení

GAMING

Nicolae Stanciu v týmu týdne FIFA 18 Ultimate team

Zveřejněno

dne

Sparťanský záložník Nicolae Stanciu byl díky svému výbornému výkonu proti Teplicím vybrán do 42. FUT Týmu týdne hry FIFA 18.

Zdroj: easports.com

V týmu je díky dvěma asistencím na branky Josefa Šurala a nádherným přímým kopem do sítě brankáře Diviše. Od EA dostal hodnocení 80 a pozici pravého záložníka, na které ve Spartě často nastupuje. Ve virtuálním týmu se setká mimo jiné s Paulem Pogbou, Sadio Maném, Waynem Rooneym či Dimitry Paytem.

V týmu týdne byl ve hře FIFA 18 i jeho spoluhráč Josef Šural, který tehdy ve venkovním zápase v Jablonci vstřelil hattrick. Do tohoto týmu se ovšem i přes dvě vstřelené branky nevešel.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Oblíbené