Evropská liga

Burnley v Basaksehiru uhrálo bezbrankovou remízu, Vydra do utkání nezasáhl

Utkání mezi Basaksehirem a Burnley branku nenabídlo. Anglický celek, známý svou výbornou defenzivní hrou, vynuloval soupeře i tentokrát. Hned při svém prvním startu v novém působišti si nulu připsal Joe Hart.

Utkání začalo podle očekávání, domácí se s balónem na kopačkách snažili najít skulinu v soupeřově defenzivě, zatímco Burnley čekalo na chybu, která by mohla znamenat založení rychlého brejku. První poločas byl pro oko diváka velmi nezáživný. Anglický celek si plnil svou roli opravdu skvěle. K vážnému ohrožení branky se domácí dostali jednou, když po rohovém kopu hlavičkoval da Costa, Hart však střelu vyrazil nad branku.

Druhý poločas byl jako přes kopírák toho prvního. Marné bušení domácích do pevné defenzivy v čele s Hartem. Vyjma střely Jojiče do boční sítě nelze vypíchnout žádnou vážnější akci. Nudné utkání tak skončilo bezbrankovou remízou, která vůbec nenapověděla, kdo by měl postoupit do dalšího kola.

Trenčín jde dál přes nizozemský Feyenoord!

Slovan Bratislava ani Spartak Trnava své dvojzápasy nezvládli, a tak jediným slovenským postupujícím je Trenčín. Po domácí výhře 4:0 nad Feyenoordem Rotterdam v Nizozemsku stačila remíza 1:1.

Zdroj: Cas.sk

Trnava nezvládla prodloužení ve dvojutkání s CZ Bělehrad o play off Ligy mistrů a v součtu padla 3:2, Slovan po domácí výhře 2:1 ve Vídni proti Rapidu vyhořel 4:2 a s evropskými poháry se pro letošní rok loučí definitivně.

Slovenský prapor tedy držel Trenčín. O postupu nad Feyenoordem rozhodli svěřenci kouče Monize již v úvodním, domácím utkání. Ze zápasu si udělal vlastní show Mance, jenž vstřelil hattrick, mezi trefy trnavského snipera se vlezla branka Azongy. 4:0, hotovo, vymalováno. Slovenská média mluvila o senzaci, takový jasný průběh se totiž rozhodně nečekal.

V Nizozemsku, kde se narodil kouč Trnavy Moniz, se sice domácí Feyenoord dostal rychle do vedení díky brance Botteghina, ale Trnavští hned o minutu později srovnali. A ano, hádáte správně, znovu se o to postaral Mance. Na gól přihrával Catakovic, jenž si připsal třetí asistenci ve dvojzápase. V mači již další zásahy k vidění nebyly, a tak do play off o Evropskou ligu postupuje slovenský tým.

Slovan Bratislava končí, po nadějném úvodním zápase byl nad síly slovenského klubu Rapid Vídeň

Slovenský Slovan Bratislava sice měl velkou šanci na postup do play off Evropské ligy po domácí výhře 2:1 nad Rapidem Vídeň, v hlavním městě Rakouska ovšem svěřenci kouče Ševely selhali a po prohře 4:0 končí. Hattrickem se blýskl Knasmullner.

Slovan sice v úvodním utkání doma rychle po dvanácti minutách prohrával, když se prosadil Schwab, ale dokázal zápas otočit. Ještě do poločasu srovnal Bozhikov a těsně po začátku půle druhé si vlastní gól vsítil hostující Barac. Fanoušci na legendárním stadionu Pasienky přežili i penaltu Alara, a proto měli domácí nakročeno k postupu.

Ještě ale Bratislavské čekala odveta na Allianz Stadion, kde hosté většinou nevítězí. Obzvlášť ne, pokud inkasují hned ve třetí minutě, jako to „svedl“ Slovan. Míč propadl až k Knasmullneru, který propálil gólmana Greifa. Slovan dlouho držel krok se svým rakouským sokem, v 79. minutě přesto znovu inkasoval. Po brejku se druhým zásahem blýskl Knasmullner.

Utopií se postup stal až o čtyři minuty později, kdy hvězda utkání vybídla ke skórování Murga, jenž propálil Greifa. V 94. minutě dokonal hattrick Knasmullner a zvýšil skóre na výsledkové tabuli. Slovan se tak s Evropskou ligou loučí a druhou nejprestižnější klubovou soutěž si tentokrát nezahraje.

Rapid Vídeň – Slovan Bratislava 4:0

Góly: 3., 79. a 94. Knasmullner, 84. Murg

Basilej i bez Suchého postupuje dál, utkání výrazně ovlivnila červená karta

Basilej, stejně jako minulý týden, zvítězila 1:0 a postupuje do čtvrtého předkola. Šance Vitesse zničil Clarke-Salter, jenž si nechal dát červenou kartu už v prvním poločase.

Nizozemský tým vstupoval do odvety s vědomím, že pokud chce postoupit dál, musí vstřelit minimálně jeden gól. Proto se také tlačili dopředu více než soupeř. Do první nebezpečnější šance se dostal Slovák v dresu Vitesse Bero, hlavičku ale poslal mimo tři tyče.

Zlomový moment zápasu nastal ve 27. minutě, kdy Clarke-Salter nesmyslně naskočil do hráče vracejícího se z ofsajdu. Rozhodčí stopera, hostujícího ve Vitesse z Chelsea, okamžitě vyloučil. S hosty bylo ještě hůře o tři minuty později, Basilej se totiž dostala do vedení. Zuffi centrem z rohového kopu našel hlavu Albiana Ajetiho, který uklidil balón na zadní tyč a rozradostnil fanoušky.

Vitesse muselo vstřelit dva góly, což byl vzhledem k situaci takřka neřešitelný úkol. I přesto, že jich bylo na hřišti o jednoho méně, tak hrály sympaticky a bojovaly ze všech sil až do konce. Obrana Basileje si ale proti oslabenému soupeři věděla rady a do žádných větších šancí ho po zbytek zápasu nepustila.

I druhé utkání tak skončilo 1:0 pro tým ze Švýcarska, který si v dnešním utkání musel poradit i bez svého kapitána Marka Suchého, jenž si přivodil zranění v ligovém utkání. O postup do základních skupin se svěřenci trenéra Kollera utkají s kyperským Apollonem.