Fotbalová reprezentace

Anglie měla namále, v nastavení ji spasil Kane

Po jasné výhře Belgie se v druhém zápase skupiny G očekávala podobně hladká výhra i od Anglie. Ale nebylo tomu tak. Anglie se dlouho s houževnatým Tuniskem trápila, až v nastavení jí tři body vystřelil kapitán Harry Kane.

Anglie šla do utkání v roli jasného favorita a hned od začátku zápasu ukazovala, kdo bude na hřišti pánem. Tunisko ve své obraně ze začátku kupilo velké množství chyb. Hned ve třetí minutě se v obrovské šanci ocitl Lingard, na Hassena si ale nepřišel.

V 11. minutě se Angličané dostali do vedení. Po rohovém kopu hlavičkoval Stones, Hassen míč fantasticky vyrazil z brankové čáry, bohužel pro něj přímo na kopačky Harryho Kanea, který neměl problém trefit prázdnou bránu. Tuniský gólman si po zákroku zřejmě poškodil rameno a musel být vystřídán, do branky naskočil Ben Mustapha.

Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit Lingard, opět ale selhal v zakončení. Udeřilo tak na druhé straně. Walker ve vápně nesmyslně zasáhl loktem do obličeje Fachraddína bin Júsifa a nařízenou penaltu se štěstím proměnil Fardžání Sasí. V poslední minutě úvodního poločasu se do třetí gólové šance v zápase dostal Jesse Lingard, ani tentokráte mu však nebylo přáno, trefil tyčku. Do kabin tak hráči odcházeli za vyrovnaného stavu 1:1.

Druhý poločas opět patřil Anglii, avšak obrana Tuniska se zformovala, přestala dělat chyby a pro Angličany už bylo mnohem složitější se dostat do nějaké vážnější šance. Když už to vypadalo, že Tunisko udrží vyrovnaný stav až do závěrečného hvizdu, znovu přišla chvíle anglického kapitána. Po rohovém kopu se míč od Maguireho hlavy dostal právě k Harry Kaneovi, jenž z bezprostřední blízkosti hlavou prostřelil tuniského gólmana a rozpoutal oslavy anglických fotbalistů i fanoušků.

Po výhře 2:1 se tak Anglie dotáhla na Belgii a ukazuje se, že to s největší pravděpodobností budou právě tyto dva týmy, které postoupí do vyřazovacích bojů.